LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gracze czekają tylko na kontynuacje znanych serii?

Wprowadzanie na rynek nowych marek to wielkie ryzyko - ten utarty slogan znajduje odzwierciedlenie w badaniu firmy Nielsen, dotyczącego najbardziej oczekiwanych gier drugiej połowy tego roku.

Halo 4 na Xboksa 360, Call of Duty: Black Ops II na PlayStation 3 i Just Dance 4 na Wii znalazły się na pierwszych miejscach najbardziej oczekiwanych tytułów drugiej połowy 2012 roku. Ranking sporządziła firma Nielsen po przeprowadzeniu badania na blisko 5 tys. graczy w wieku od 7 do 54 lat. Dane zbierała między 3. a 30 czerwca.

Jedyną grą, która łapie się do pierwszej piątki we wszystkich trzech zestawieniach jest również nowa odsłona popularnej serii, Madden NFL 13. Wysoko na Xboksie 360 i PlayStation 3 plasują się jeszcze Assassin's Creed III, Resident Evil 6, NBA 2k13 czy Borderlands 2, a także sportowe serie Electronic Arts.

Zupełnie nowe marki są zaledwie dwie: The Last Story i Everyone Sing. Oba tytuły znalazły dla siebie miejsce w rankingu Wii. Wszystkie pozostałe gry to kontynuacje lub produkty oparte na licencji.

Szczegółowe wyniki badania można znaleźć na blogu Nielsena.

Źródło:
Patryk "Pepsi" Purczyński - gram.pl


Klemens
2012-07-22 09:42:51