LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gracz Football Manager rozegrał łącznie 333 sezony, ustanawiając nowy rekord Guinnessa

Sepp Hedel oficjalnie ustanowił nowy rekord Guinnessa rozgrywając najdłuższą grę w Football Manager – gracz z Niemiec rozegrał łącznie 333 sezony, co daje aż 1940 godzin zabawy.

Co ciekawe, dotychczasowym rekordzistą świata był gracz z Polski, 38-letni Michał Leniec, który kierował Lechem Poznań przez 221 sezonów. Hedel rozpoczął swoją przygodę z cyklem piłkarskim już w 2015 rok, jednak najdłuższą karierę rozegrał dopiero w Football Manager 2017, kiedy wyjechał do Afryki. Z oficjalnego wpisu na stronie Księgi Rekordów Guinnessa dowiadujemy się, że będąc z dala od domu umilał sobie czas grą – po powrocie wciąż był w stanie poświęcić na nią kilka godzin dziennie, mimo wszelkich obowiązków.

Drużyny prowadzone przez Hedela rozegrały łącznie 15678 meczów, z czego wygrały aż 11217 spotkań, przegrały 2464 i zremisowały 1997. Niemcowi udało się w tym czasie zdobyć w sumie 729 pucharów i zwyciężyć w 258 ligach. Jednym z głównych warunków Księgi Rekordów Guinnessa był zakaz sztucznego wydłużania czasu rozgrywki poprzez branie urlopów w grze – przerwa mogła stanowić jedynie pięć procent, aczkolwiek Hedel zdecydował się nie skorzystać z tej opcji. Wyjaśnił, że czerpał szczególną przyjemność z prowadzenia mniejszych drużyn. Dużym wyzwaniem było dla niego na przykład dowodzenie indyjskim klubem Bengaluru z racji mocno ograniczonych możliwości finansowych. Miło wspomina pierwsze wygrane zespołem FC United of Manchester (nie mylić z bardziej znanym klubem o zbliżonej nazwie).

Źródło:
Maria Wawrzyniak - gram.pl


Klemens
2019-10-07 17:53:27