LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gra planszowa Facebook poprawi relacje z prawdziwymi znajomymi

Jeśli także czujecie, że przez Facebooka, portale społecznościowe oraz znaczną ingerencję internetu w codziennym życiu psują się relacje z innymi ludźmi, może ucieszy was fakt, że jest ktoś, kto pomyślał o naprawie tej sytuacji. Oto gra planszowa Facebook.

Na pomysł stworzenia gry planszowej inspirowanej Facebookiem wpadł grafik Pat C. Klein - przede wszystkim ma ona zachęcać graczy do wyłączenia komputerów i spotkania się z przyjaciółmi w prawdziwymi świecie, a także przekonania ludzi, by przestali stale używać internetu.

- Jako młoda osoba żyjąca w cyfrowej erze czuję, że internet oddziaływuje na naszą zdolność do komunikacji z drugim człowiekiem - pisze Klein na swojej stronie. - Badania wykonane przez Uniwersytet Stanforda wskazują, że serwisy społecznościowe zwiększają samotność, depresję, poczucie zagubienia. Facebook: The Board Game zostało stworzone jako odpowiedź na te aspekty. Ideą gry jest to, by zamiast przesiadywania na Facebooku za pomocą komputera czy telefonu, zorganizować spotkanie ze znajomymi, wypić kilka drinków i zagrać w planszówkę w prawdziwym życiu - tłumaczy autor projektu.

Zasady gry są podobne do Monopoly czy popularnego w naszym kraju Eurobiznesu - wylądowanie pionkiem na danym polu po rzucie kostką powoduje określoną akcję. Dla przykładu gracze będący niby w związku muszę zerwać, gdy trafią na odpowiednim pole - przewidziane są także akcje w stylu "włamanie na konto" czy zapomnienia loginu. Natomiast pole "więzienie" zastąpione zostało stanem "zawieszenia konta". Zanim jednak zapragniecie złożyć zamówienie, niestety musicie wiedzieć, że aktualnie gra planszowa Facebook to tylko zamysł, a autor dopiero szuka jej ewentualnych wydawców.

Źródło:
Paweł Pochowski - gram.pl


Klemens
2013-07-27 10:57:45