LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Games Republic nową platformą dystrybucji cyfrowej od twórców serii Anomaly

Polska firma 11 bit studios ujawniła swój nowy projekt. O dziwo nie jest to kolejna gra, lecz platforma dystrybucji cyfrowej Games Republic.

„To miejsce dla entuzjastów gier zrzeszonych w trzech fundamentach świata gier wideo – tych co grają, tych co mówią i tych co tworzą. W Games Republic ludzie wspierają siebie nawzajem w ramach zjednoczonej wspólnoty” – czytamy na oficjalnej stronie inicjatywy.

Pisząc w wielkim skrócie, będzie to cyfrowy sklep z grami, w którym społeczność wykorzystuje swój własny dorobek. Można to wyjaśnić w następujący sposób. Ktoś wydaje swój projekt w Games Republic. Piszą o nim blogerzy zrzeszeni w ramach tej inicjatywy. Materiały wideo nagrywają YouTuberzy, a z całego dorobku korzystają klienci sklepu, mając wszystko w jednym miejscu.

„Ewangeliści gier stają się coraz ważniejsi dla producentów, ale poczuliśmy, że nie ma wytworzonej między nimi prawdziwej więzi (…) Gracze oglądają materiały Let's Play, czytają wpisy na blogach, nakręcają się, a następnie kupują gry w innym miejscu. Projektujemy Games Republic z myślą o stworzeniu zupełnie nowej przestrzeni, która stanie się narzędziem, z którego skorzystają gracze żeby powiedzieć proste 'Dziękuję' producentom gier oraz tym, którzy mówią o ich tytułach” - powiedział Jakub Kowalski, szef projektu.

Autorzy tekstów i nagrań otrzymywać mają wynagrodzenie za swoją pracę. Będą mogli nawet założyć własną stronę sklepu z wybranymi tytułami, które im się podobają i o których chcą pisać/mówić. Z kolei deweloperzy znajdą się bliżej graczy i fanów oraz będą mogli na bieżąco śledzić sprzedaż swoich produkcji. Natomiast gracze, kupując tytuły w Games Republic, wesprą nie tylko ich twórców, lecz także autorów piszących lub nagrywających materiały.

Inicjatywa z pewnością jest ciekawa, ale o tym jak sprawdzi się w praniu przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, bowiem platforma oficjalnie rozpocznie swą działalność na początku 2014 roku. Dodatkowo warto zauważyć, że oficjalna strona jest dostępna tylko w języku angielskim, a sama platforma prawdopodobnie będzie skierowana na zagraniczne rynki.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2013-11-08 16:11:22