LOGOWANIE
Zarejestruj sie

GOG.com debiutuje w polskiej wersji - niższe ceny i darmowe gry

Od dłuższego czasu w sklepie GOG.com, należącym do firmy CD Projekt, można płacić w złotówkach. Dziś jednak zdarzyło się coś ważniejszego – sprzedawca oficjalnie wszedł na polski rynek. Do tej pory własnych wersji sklepu doczekało się tylko pięć krajów – Francja, Niemcy, Rosja, Brazylia i Chiny.

Co to oznacza? Kilka rzeczy. Przede wszystkim ceny mają zostać zregionalizowane, czyli będą dostosowane do naszych realiów. Firma chce nawiązać w ten sposób do kultowych tanich serii, jak Extra Klasyka. W praktyce możecie liczyć na kilku, maksymalnie kilkudziesięcioprocentowe obniżki, aczkolwiek w przypadku nowych tytułów różnice nie będą zbyt znaczące. Niemniej niektóre gry doczekały się już redukcji ceny do poziomu 9,99 zł. Wśród nich znajdziecie m.in.: dwie pierwsze części serii Pizza Tycoon, MDK, In Cold Blood, BloodRayne, Broken Sword: Director's Cut czy Europa Universalis. Poza tym wszystkie części serii Gothic dostępne są w cenie 19,99 zł, zamiast 36 zł, jak było do tej pory. Oprócz tego permanentnych przecen doczekały się takie projekty jak: Guacamelee! Super Turbo Championship Edition (29,99 zł zamiast 59,79 zł), Lucius (19,99 zł zamiast 72,39 zł), Baldur's Gate: Enhanced Edition (34,99 zamiast 72,39 zł) czy Darkest Dungeon (34,99 zł zamiast 81,09 zł).

Kolejną ważną nowinką jest polski język na stronie (zmienicie go w ustawieniach), wsparcie oraz rodzime metody płatności. Wisienką na torcie ma być więcej gier wyprodukowanych w naszym kraju – na start otrzymaliśmy chociażby kilka klasyków LK Avalonu (m.in. Schizm: Prawdziwe Wyzwanie, A.D. 2044 i Reah: Zmierz się z Nieznanym).

Poinformowano też o większym nacisku na lokalizację gier. W ostatnich tygodniach dodano ich około trzydziestu, a w najbliższym czasie powinno pojawić się przynajmniej drugie tyle. Wśród niedawno spolszczonych tytułów znajdują się: Tropico 5, King's Bounty: Crossworlds GOTY, Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty, Outlast 2 i Two Worlds 2: Epic Edition. A teraz czas na to, co lubimy najbardziej.

Do 26 października do godziny 13:59 rozdawane są cztery produkcje – Twierdza HD, A.D. 2044, Sołtys i Skaut Kwatermaster (dwie ostatnie połączone są z A.D. 2044). By je otrzymać, wystarczy zalogować się na swoje konto i pobrać z głównej strony sklepu.

Ponadto z okazji startu polskiego GOG-a zorganizowano promocję na polskie produkcje i promocję na gry z klasycznymi lokalizacjami, które potrwają przez 48 godzin, do godziny 14:00 w czwartek. W drugim przypadku, każdą z przecenionych pozycji można kupić osobno, otrzymując rabat wynoszący od 50 do 66% (w zależności od tytułu). Jeżeli jednak skusicie się na zakup całego pakietu, dostaniecie 75% zniżki. A, jeszcze jedno. Obniżek dokonano na podstawie nowych cen, więc np. Gothic nie kosztuje 19,99 zł, a 9,99 zł.

Z innych ciekawostek włodarze sklepu poinformowali, że obecnie w ofercie GOG.com znajduje się prawie 2200 produkcji. Natomiast na wszystkich kontach użytkowników znajduje się 91 milionów gier.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-24 18:45:52