LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Futurama: Worlds of Tomorrow trafi wkrótce na iOS i Androida

Studio Jam City poinformowało, że pracuje nad grą Futurama: Worlds of Tomorrow, czyli mobilną strategią opartą na licencji popularnej komediowej kreskówki science fiction.

Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Autorzy nie podali daty premiery i ograniczyli się do stwierdzenia, że nastąpi ona wkrótce.

Co ciekawe, projekt wydaje się ambitniejszy, niż większość mobilnych adaptacji kreskówek. Za fabułę odpowiada bowiem ten sam zespół, który zajmował się produkcją animowanego pierwowzoru. Znaleźli się w nim scenarzyści David X. Cohen oraz Matt Groening. Drugi z tych twórców to ojciec serialu The Simpsons. Możemy więc spodziewać się, że Futurama: Worlds of Tomorrow nie zawiedzie pod względem humoru.

Pod względem mechaniki gra ma połączyć wiele różnych elementów. Podczas zabawy zajmiemy się budową futurystycznego Nowego Jorku w stylu znanym ze strategii ekonomicznych. Konieczne więc będzie gromadzenie surowców, konstruowanie budynków i zarządzenie budżetem. Ponadto kluczową rolę odegra kolekcjonowanie postaci znanych z telewizyjnego pierwowzoru. Wszystkich tych bohaterów będzie można rozwijać, zwiększając ich statystyki i odblokowując nowe umiejętności.

Jednocześnie gracze otrzymają możliwość eksplorowania galaktyki na pokładzie własnego statku kosmicznego. Podczas misji nie zabraknie zrealizowanej w systemie turowym walki na powierzchniach planet. Ponadto pojawią się zręcznościowe sekcje kosmiczne wzorowane na starych strzelankach.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-05-18 21:26:39