LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Frostpunk zalicza kolejną obsuwę

Na premierę najnowszej produkcji 11 bit studios trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej. Frostpunk pojawi się na rynku dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Warto odnotować, że to już kolejne opóźnienie, które zalicza omawiana produkcja. Pierwotnie Frostpunk miał się ukazać jeszcze w drugiej połowie 2016 roku. Potem premierę przesunięto na luty 2017, której to daty również nie dotrzymano. Poprzednie obsuwy były podyktowane chęcią dopieszczenia tytułu – i biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie Frostpunka na tegorocznym E3, chyba się opłaciły. Tym razem oficjalny, podany przez zarząd spółki powód jest nieco inny.

„Decyzja podyktowana jest chęcią przeprowadzenia równoczesnej premiery gry na siedmiu rynkach i odpowiednio w siedmiu wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński oraz hiszpański). Ponadto Frostpunk na kluczowych rynkach obecny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak i bogatym wydaniu pudełkowym. Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem zarządu spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry – czytamy w będącym źródłem informacji raporcie bieżącym z wyników 11 bit studios nr 3/2017”.

Frostpunk to oryginalna produkcja, którą łączy w sobie elementy strategii i survivalu. Zabawa polega na zarządzaniu społecznością zamieszkującą ostatnie, otoczone wszędobylskim mrozem i śniegiem, ludzkie miasto. Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry warszawskiego studia – This War of Mine – konieczne będzie podejmowanie wielu ciężkich wyborów, niejednokrotnie wymagających od nas poświęcania życia któregoś z naszych bohaterów. Omawiany tytuł ukaże się wyłącznie na PC, choć twórcy nie wykluczają stworzenia w przyszłości wersji konsolowych.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2017-09-15 16:37:57