LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Frostpunk nowym survivalem od twórców This War of Mine

Firma 11 bit studios zapowiedziała grę Frostpunk. Nie zdradzono wszystkich szczegółów, ale dzięki materiałom prasowym wiemy już to i owo. Ma to być emocjonalna produkcja, w której trafimy do świata stworzonego specjalnie na potrzeby tego tytułu. Zadaniem graczy będzie przetrwanie w krainie, gdzie panuje wieczny mróz. Ludzie zaczęli rozwijać technologię parową, by jakoś poradzić sobie z niskimi temperaturami, ale społeczeństwo w obecnej formie nie zdaje egzaminu w nowych warunkach i musi się zmienić, by mieć szansę na ratunek.

Ciężko stwierdzić, jak przełoży się to na rozgrywkę, ale w przesłanej informacji Michał Drozdowski, dyrektor kreatywny studia, stwierdził, że:

„To bardzo poważna gra stworzona dla dojrzałych odbiorców. W porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granice jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób jak wcześniej. Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi.”

Rozgrywka skupiać ma się na graniu na emocjach i konieczności podejmowania ciężkich wyborów, choć dużą rolę odgrywać ma także warstwa strategiczna. Natomiast na dalszy plan zostanie przesunięta konieczność zbierania i zarządzania surowcami. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to zdradzono jedynie, że będzie ona tworzyć kontrast pomiędzy chłodnymi barwami reprezentującymi naturę oraz ciepłymi kolorami, symbolizującymi pozostałości po cywilizacji.

Produkcja ukaże się w 2017 roku na komputerach osobistych, a za jakiś czas mają wystartować pre-ordery.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-30 16:59:13