LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Fortnite zarobiło 3 miliardy dolarów w 2018 roku

Nie da się ukryć, że podczas gdy poprzedni rok był serią zachwytów nad komercyjnym sukcesem gry PlayerUnknown’s Battlegrounds, to ostatnie 12 miesięcy należało w pełni do Fortnite od Epic Games.

Niezwykła i stale rosnąca popularność tytułu znalazła swoje odzwierciedlenie także w przychodach studia, które raport serwisu TechCrunch szacuje na 3 miliardy dolarów.

Mowa to oczywiście o uzysku brutto, który nie przewiduje środków przeznaczonych przez twórców na wspieranie gry dodatkową zawartością, utrzymanie serwerów czy rozmaite akcje marketingowe. Pokaźna suma robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę PKB za 2017 rok niektórych krajów świata. Okazuje się, że Fortnite zarobiło w 2018 roku więcej niż 29 państw przez cały 2017 rok. Co więcej, łączne PKB za 2017 rok dziewięciu krajów zamykających zestawienie jest niższe niż 3 miliardy.

Cóż, nic dziwnego, że przed siedzibą Epic Games formuje się kolejka osób gotowych pozwać studio za umieszczenie w grze rozmaitych elementów, które mogły być objęte prawami autorskimi. O ich zasadności zadecyduje jednak sąd, więc trudno ocenić, czy nadchodzące procesy stanowią zagrożenie dla finansów firmy.

Fortnite dostępne jest bezpłatnie na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch oraz systemach mobilnych iOS i Android. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez studio, w Fortnite bawiło się już ponad 200 milionów graczy.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2018-12-28 08:41:59