LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Football Manager 2015 - zapowiedziano szereg nowości

Na miesiąc przed premierą najnowszej odsłony cyklu Football Manager producenci zaprezentowali w serwisie Youtube zmiany oraz nowości, jakie zobaczymy w jedenastej części serii.

Tym, co od razu rzuci się w oczy fanom cyklu, będzie na pewno inny interfejs. Twórcy zapewniają, że przywrócenie paska bocznego, na którym widoczne są teraz wszystkie kluczowe opcje, pozwoli na szybsze i sprawniejsze zarządzanie naszą drużyną. Otrzymamy możliwość samodzielnego trenowania zespołu i wyrabiania sobie licencji trenerskich, które wpływają na wysokość naszych atrybutów, takich jak ćwiczenie bramkarzy, praca z młodymi zawodnikami czy umiejętności motywacyjne. To przełoży się na dyspozycję prowadzonej przez nas drużyny w meczach, podczas których zresztą będziemy mogli wpłynąć na poszczególnych piłkarzy także poprzez pokrzykiwanie przy linii bocznej, działające w sposób podobny do rozmów w czasie przerwy.Pojawią się nowe taktyki, podzielone według kategorii (np. formacje z czterema lub pięcioma obrońcami), z których korzystać mają częściej menadżerowie innych drużyn. Sztuczna inteligencja będzie też chętniej używała indywidualnych poleceń dla swoich graczy. Football Manager 2015 to także cztery nowe role, które możemy przydzielić piłkarzom - np. rozgrywający, łączący w sobie zadania ofensywnego i defensywnego pomocnika czy skrzydłowy, operujący przy liniach bocznych i odnajdujący miejsce na przeprowadzenie akcji – oraz rozbudowane ulubione zagrania zawodników. Większym realizmem odznaczać się będzie wyszukiwanie graczy poprzez skautów, których praca została teraz rozszerzona o dodatkowe opcje – m.in. sugerowanie menadżerowi, jakie turnieje warto śledzić pod kątem zdobycia informacji o młodych talentach.

Od strony technicznej gra przeszła największe zmiany graficzne od czasu wprowadzenia silnika 3D w edycji z 2009 roku: dodano dwa tysiące nowych animacji, stworzonych przy pomocy technologii motion capture, pojawiły się dodatkowe, szczegółowe projekty stadionów, dopracowano efekty oświetlenia i cieniowania, a także poprawiono modele zawodników, bazując na ich wysokości oraz wadze. Jednocześnie przedstawiciele Sports Interactive zapewniają, że pomimo wprowadzonych usprawnień Football Manager 2015 nadal będzie działał dobrze na starszych kartach graficznych.

Oczywiście to nie wszystkie usprawnienia: o nowe opcje zostały wzbogacone rozmowy o pracę, interakcje pomiędzy piłkarzami, konferencje prasowe czy zarządzanie finansami. Sports Interactive nawiązało też współpracę z platformą Twitch.tv, co możliwi udostępnianie własnych materiałów szerokiej publiczności bezpośrednio z gry.

Źródło:
Jakub Mirowski - GRY-OnLine


Klemens
2014-10-08 17:08:12