LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Finanse Ubisoftu - doskonałe wyniki Assassin’s Creed Odyssey

Firma Ubisoft opublikowała sprawozdanie finansowe za okres 1 lipca - 30 września 2018 r.

Przychód wyniósł 367,1 mln euro, co stanowi wzrost o 38% w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego. Kwota ta była wyższa niż prognozowane 345 mln. W sumie, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku rozliczeniowego (rozpoczętego 1 kwietnia) przychód wydawcy wzrósł o 60%, osiągając poziom 767 mln euro.

Jednym z powodów sukcesu Ubisoftu była popularność Assassin's Creed Odyssey. Gra zadebiutowała dopiero 5 października, czyli w okresie nieobjętym sprawozdaniem finansowym, ale przedsprzedaż we wcześniejszych miesiącach była tak dobra, że solidnie wsparła wyniki wydawcy. Ponadto dowiedzieliśmy się, że do tej pory w przypadku tego tytułu na dystrybucję cyfrową przypadło 45% całej sprzedaży. Widać wzrost znaczenia tego segmentu, gdyż dla zeszłorocznego Assassin's Creed Origins było to „tylko” 35%.

Ubisoft pochwalił się również niesłabnącą popularnością swoich starszych tytułów. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ma już 40 mln użytkowników, podczas gdy jeszcze w kwietniu tego roku było ich 30 milionów. Dobrze radzi sobie również For Honor, którego społeczność liczy już 15 mln graczy.

Firma podkreśliła, że obecny kwartał również powinien okazać się bardzo dobry. Assassin's Creed Odyssey spotkało się z ciepłym przyjęciem. Gra sprzedaje się lepiej niż Assassin's Creed Origins i powinna stać się jednym z największych przebojów w historii cyklu. Do tego Ubisoft wypuścił w tym miesiącu również Starlink: Battle for Atlas, Just Dance 2019, Sports Party oraz dodatek Marching Fire do For Honor.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-10-31 13:04:53