LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Filmowy Portal i Half-Life wciąż są w planach – J.J. Abrams pracuje nad scenariuszami

J.J. Abrams, reżyser znany z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, potwierdził, że w dalszym ciągu w planach są filmowe adaptacje gier firmy Valve: Portal i Half-Life.

Kwestia została poruszona podczas wywiadu poświęconego horrorowi 10 Cloverfield Lane, którego Abrams jest producentem. „Według doniesień zajmujesz się produkcją filmów Portal i Half-Life. Czy mógłbyś zdać sprawozdanie z tego, co się z nimi dzieje?” - zapytał reżysera rozmówca. J.J. Abrams odpowiedział: „Jeszcze nie, ale te projekty są w przygotowaniu. Mamy już na pokładzie pisarzy i pracujemy nad obiema historiami”. Abrams dodał, że w temacie obu filmów na razie nie dzieje się nic ekscytującego o czym warto by powiedzieć publicznie, sugerując tym samym, że zanim wybierzemy się do kina na przygody Gordona Freemana minie jeszcze sporo czasu.

O planach stworzenia adaptacji kultowych gier firmy Valve mówi się od 2013 roku, kiedy to J.J. Abrams spotkał się z Gabem Newellem podczas imprezy D.I.C.E. Panowie rozmawiali wtedy o filmach i grach, zahaczając także o pomysł przeniesienia Portala lub Half-Life'a na ekrany kin. Od tamtego pamiętnego spotkania niewiele dowiedzieliśmy się na temat tej współpracy, więc naprawdę trudno wnioskować czy i kiedy dojdzie ona do skutku. Jak widać, J.J. Abrams w dalszym ciągu wydaje się być zainteresowany tematem. Skoro zaangażowano już scenarzystów, samo przedsięwzięcie jest też czymś więcej niż tylko luźnym pomysłem.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine


Klemens
2016-03-13 08:46:33