LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Farrel: Branża jest znacznie zdrowsza niż wskazują na to raporty NPD

Szef firmy THQ, Brian Farrell, jest zdania, że branża gier wideo wcale nie jest w odwrocie. Próbuje utwierdzić nas w przekonaniu, że raporty NPD są zbyt pesymistyczne.

W rozmowie z serwisem Gamespot mówi:

Nie chcę być krytyczny wobec zestawień, które co miesiąc prezentuje nam NPD. Według mnie coraz więcej ludzi gra w gry wideo, a my jako przemysł musimy nadążać za nowymi trendami.

Farrell dodaje, że raporty dotyczą wyłącznie gier pudełkowych. Nie ma w nich informacji na temat tego w jakich ilościach sprzedały się tytuły dostępne wyłącznie drogą sieciową, a także wszelkie DLC czy gry MMO.

Nasze zyski generowane dzięki platformie Steam są naprawdę duże, ale nie uwzględnia ich NPD. Myślę, że nasza branża jest znacznie zdrowsza niż wskazują na to ich raporty.

Myślimy, że w przyszłym roku Xbox 360 i PlayStation 3 będą sprzedawały się naprawdę dobrze. Podobnie ma być z Wii. Każda z konsol potrzebuje dobrych gier. Sprzęt, cała zawartość, którą można nabyć w sieci plus gry pudełkowe - rok 2011 będzie świetnym rokiem dla całej branży. Nasza oferta również będzie wspaniała.


Czy raporty NPD faktycznie są "do wymiany"? Może powinniśmy zastąpić je listą podobną do zestawienia Billboard, o czym wspominał kiedyś szef organizacji Electronic Software Association - Michael Gallagher?


Źródło:
Michał "Osti" Ostasz - GRAM.PL


Matis
2010-12-05 21:05:54