LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Fantasy War Tactics - taktyczne RPG firmy Nexon zadebiutuje 5 listopada

Koreańska firma Nexon poinformowała, że prace nad taktycznym mobilnym RPG Fantasy War Tactics zmierzają już ku końcowi i gra zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Testy wczesnej wersji już od kilku dni trwają w krajach takich jak Australia, Malezja i Finlandia.

Fantasy War Tactics ukaże się na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Światowa premiera zaplanowana została na 5 listopada tego roku. Chcąc zachęcić graczy do wypróbowania tego tytułu, autorzy zorganizują sympatyczną promocję – każdy, kto pobierze aplikację w dniu jej debiutu, a następnie zagra otrzyma w prezencje dodatkową bohaterkę w postaci królowej piratów imieniem Chris, jak również specjalną zbroję oraz trochę gotówki na start.

Akcja gry toczy się w klasycznym uniwersum fantasy. Gracz wciela się w studenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który postanawia podbić cały świat. Problem w tym, że gdy rozpoczyna realizację tego zadania z zaskoczeniem odkrywa, że kraina została już całkowicie podbita przez organizację założoną przez jego rywala z uczelni. Naszym zadaniem staje się więc pokonanie go i przejęcie pełni władzy.

Wszystko to zrealizowane zostało w formie klasycznego taktycznego RPG-a. Zajmujemy się więc głównie toczeniem turowych bitew na pokrytych siatkami kwadratów mapach. Podczas przygód gracz powoli werbuje kolejnych bohaterów posiadających różnorodne umiejętności, a następnie rozwija ich statystyki za punkty doświadczenia zdobyte podczas walk. W starciach kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie zdolności bohaterów oraz ukształtowania terenu. Ponadto gra pozwala wyprowadzać tzw. techniki łączone, czyli ataki, w których udział bierze więcej niż jedna postać, co pozwala zwiększyć zadawane obrażenia znacznie ponad poziom możliwy do osiągnięcia przez każdego wojownika samotnie.

Zabawę wzbogacają elementy strategiczne w postaci systemu podboju świata, rozgrywanego na dużej mapie, w ramach której wygrane bitwy pozwalają nam na przejmowanie kontroli nad kolejnymi terytoriami. Nie zabrakło także mechaniki crafingu. Dodatkową atrakcją jest multiplayerowy tryb PvP, pozwalający na rozgrywanie starć przeciwko innym graczom.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-20 18:29:37