LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Euro Truck Simulator 2 ze wsparciem przez 4-5 lat po premierze American Truck Simulator

Powstający American Truck Simulator nie wygryzie europejskiej odsłony cyklu studia SCS Software.

W przyszłym roku spodziewamy się kolejnej odsłony uwielbianego w naszym kraju cyklu symulatorów ciężarówek. American Truck Simulator przeniesie znaną i lubianą formułę rozgrywki na drogi Stanów Zjednoczonych. Premiera nowej gry nie będzie jednak oznaczać zakończenia wsparcia dla Euro Truck Simulator 2. Twórcy planują opiekować się europejską edycją serii jeszcze przez 4-5 lat. Ze względu na podobieństwa w mechanice obu tytułów każde usprawnienie rozgrywki wprowadzone po premierze do American Truck Simulator po jakimś czasie trafi także do Euro Truck Simulator 2. Jedną z takich nowości mają być radiowozy rozmieszczone w kluczowych miejscach na trasie. W wersji amerykańskiej pojawią się one od razu, ale ze względu na większą różnorodność panującą na Starym Kontynencie (różne samochody w zależności od kraju), policja zacznie wlepiać mandaty europejskim kierowcom nieco później.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach, American Truck Simulator nie zaoferuje pełnej mapy USA od razu. Takowa prawdopodobnie pojawi się w przyszłości w procesie stopniowego rozszerzania obszaru gry o kolejne stany (to samo ma zresztą czekać wirtualną Europę, w której obecnie brakuje wielu krajów). Twórcy stawiają na dokładność i szczegółowość, dlatego na początku pojeździmy po drogach Kalifornii, a dopiero popremierowe DLC pozwolą nam przekroczyć granice Złotego Stanu.

Oprócz zawartości „okołociężarówkowej” w planach jest również wprowadzenie autokarów do Euro Truck Simulator 2. Oznacza to zarazem, że Euro Coach Simulator nie ukaże się jako osobna gra, głównie ze względu na zbyt liczne podobieństwa obu produkcji. Na autokary przyjdzie nam jednak trochę poczekać, jako że twórcy nie są pewni, czy uda się je wprowadzić w przyszłym roku.

W tym momencie deweloper bierze pod uwagę wiele możliwości rozwoju serii.

Termin wydania American Truck Simulator wciąż jest płynny, ale twórcy mają nadzieję, że uda im się wypuścić grę na początku 2016 roku.

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-22 18:36:07