LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Epic Games nie pozwoli na sprzedawanie crapów w swoim sklepie

Tim Sweeney, szef Epic Games wypowiedział się na temat wymogów, jakie będzie musiał spełnić tytuł, aby zostać dopuszczonym do sprzedaży w sklepie prowadzonym przez jego firmę.

Będziemy posiadali standardy jakości, dzięki którym „crapowe” gry nie zostaną dopuszczone do sprzedaży w naszym sklepie. Zaakceptowane zostaną dzieła uznane za dostatecznie dobre, bez względu na ich skalę – od niewielkich tytułów niezależnych po wysokobudżetowe produkcje AAA. W kwestii ograniczeń wiekowych: górną granicą jest wszystko to, co możemy zobaczyć w filmach kategorii R (Restricted) lub w grach kategorii M (Mature). Jakakolwiek część cyklu GTA zostałoby przez nas przyjęta. Nie będziemy za to sprzedawać tytułów pornograficznych, Bloatware, Asset Flipów, czy też jakichkolwiek produkcji nastawionych wyłącznie na zszokowanie gracza.

Tim Sweeney zaznacza, że są to wyłącznie wymogi sklepu. Warunki użytkowania silnika Unreal Engine pozostają bez zmian – wciąż można w nim stworzyć wszystko, o ile jest to legalne. Zapytany o sposób, w jaki firma będzie decydować, co jest dobre, a co nie, odpowiedział:

Nie będzie u nas procesu podobnego do certyfikacji dokonywanej przez producentów konsol, ale myślę, że będziemy świadomi jakości tytułu przed umieszczeniem go w naszym sklepie... w jakiś sposób. Ludzie potrafią dokonywać tego typu rozsądnych osądów.

Źródło:
"Frozen" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-21 14:52:31