LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Epic Games Store - wpadnij w szał zakupów, a dostaniesz bana

Zakup na Epic Games Store kilku gier w krótkim odstępie czasowym może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji.

Jakiś czas temu firma Epic Games uruchomiła pierwszą konkretną wyprzedaż na swojej platformie cyfrowej dystrybucji. Przy jej okazji światło dzienne ujrzało szereg nieprawidłowości, które poskutkowały czasowym wycofaniem z niej takich tytułów Bloodlines 2, Oxygen Not Included czy Borderlands 3. Okazuje się jednak, że problemy z wyceną produktów to nie jedyna bolączka użytkowników Epic Store. Jeden z użytkowników Twittera donosi, że po dokonaniu szybkiego zakupu pięciu gier wycenionych od 5 do 50 dolarów jego konto zostało oflagowane przez system zapobiegający oszustwom.

Sprawę skomentował już Nick Chester z Epic Games w rozmowie dla Game Revolution. Według niego takie działanie jest konsekwencją bardzo zaostrzonej polityki Epica przeciwko wszelkim oszustwom na platformie. Dodał, że jeśli gracze znajdą się w podobnej sytuacji, to powinni kontaktować się z działem wsparcia.

Nie da się ukryć, że możliwość zakupu kilku produktów jednocześnie nie powinna wiązać się z przykrymi konsekwencjami, tym bardziej w sytuacji, gdy te mogą uniemożliwić klientom skorzystanie z aktualnie trwających promocji. Cóż, wygląda na to, że infrastruktura Epic Games Store dopiero teraz przechodzi swoiste testy obciążeniowe, które z pewnością zaowocują masą poprawek. Na te jednak przyjdzie użytkownikom trochę poczekać.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-05-21 19:23:25