LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Endless Space 2 – szczegóły i data premiery dodatku Awakening

SEGA zaprezentowała kolejny pakiet dodatkowej zawartości do wydanej w 2017 roku strategii 4X od Amplitude Studios.

Dodatek zatytułowany Awakening wzbogaci grę dokładnie 12 września, a jego wyprodukowanie powierzono NGD Studios, odpowiedzialnemu m.in. za DLC Symbiosis.

Najnowsze rozszerzenie do Endless Space 2 wprowadzi grywalną frakcję Nakalimów, których tytułowe przebudzenie jest pierwszą częścią starożytnego proroctwa. Nakalimowie wierzą, że przebudzenie ze snu jest pierwszym krokiem do odrodzenia ich bogów – Upadłych, którzy niegdyś czuwali nad świetnością ich imperium. Frakcja ma sporą przewagę technologiczną, ale na polu nauki musi polegać na odnajdowaniu reliktów. Nakalimowie wkroczą do Endless Space 2 z czwórką bohaterów ukierunkowanych na eksplorację i flotą o wysokich właściwościach obronnych.

Obok tego fani Awakening powitają pomniejszą frakcję filozofów – Xirmalów. Jednocześnie otrzymamy także Akademię, która przeobraziła się w Imperium zdolne do zarządzania systemami gwiezdnymi i sporą flotą. Nowo powstałe Imperium kolonizuje nowe światy, a jego przywódca – Isyander, będzie kusił nas lukratywnymi propozycjami, byśmy dołączyli do jego kampanii. Ten ostatni decyduje też, kto obejmie cztery wpływowe funkcje w Akademii, a głównym kryterium będzie wkład w rozwój terytorialny Imperium.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-09-06 15:42:12