LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Empires & Allies - nowa gra strategiczna dla użytkowników Facebooka

Firma Zynga Inc., znana z wielu gier przeglądarkowych, w tym bijącego rekordy popularności FarmVille, ujawniła dziś swój nowy produkt zatytułowany Empires & Allies.

Tym razem studio z Los Angeles zafundowało graczom strategię czasu rzeczywistego, osadzoną w realiach współczesnych. Podobnie jak w przypadku większości poprzednich produkcji Zynga, gra dostępna będzie za pośrednictwem Facebooka.

W Empires & Allies gracz wciela się przywódcę niewielkiego wyspiarskiego państwa, który ma ambicje stworzenia prawdziwego imperium. Przez tajniki skutecznego dowodzenia i rozbudowy kraju prowadzi go osobista asystentka o imieniu Scarlett. Oprócz tego w grze pojawia się także trzydziestu innych bohaterów, którzy stopniowo pomagają graczowi w realizacji jego planów.

Empires & Allies oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, składającą się z szeregu mniej lub bardziej skomplikowanych misji. W przerwach pomiędzy poszczególnymi zadaniami, zajmujemy się rozbudową gospodarki, szkoleniem i ulepszaniem armii czy pozyskiwaniem nowych sojuszników. Wszystko po to, aby ponownie móc wyruszyć na podbój sąsiednich państw.

W grze nie zabrakło także elementów społecznościowych, znanych z poprzednich produkcji studia Zynga. Tak więc możliwa jest rekrutacja znajomych i wzajemna pomoc w rozwoju państwa.

„Naszym celem było dostarczenie graczom oryginalnej formy rozrywki, a gry strategiczne są dla nas zupełną nowością. (…) ta gra dostarczy wszystkim wiele rozrywki i pozwoli rozwijać kreatywność. Każdy może wybrać własną ścieżkę rozwoju swojego państwa” – mówi Amer Ajami, producent wykonawczy Empires & Allies. Warto dodać, że przy produkcji gry pracowały osoby współtworzące m.in. Władcę Pierścieni: Bitwę o Śródziemie.

Nieco dziwić może fakt, że gra społecznościowa, jaką bez wątpienia jest Empires & Allies, nie oferuje rozgrywki w trybie współpracy z innymi graczami. Twórcy wyjawili jednak, że rozważają wprowadzenie takiej funkcji i być może w przyszłości będzie ona dostępna.

Premiera gry została zaplanowana na dzisiaj (należy jednak uwzględnić różnice czasowe). Dostępna będzie pod adresem: zynga.com/empires. W oczekiwaniu na jej uruchomienie możecie zapoznać się z oficjalnym zwiastunem.Źródło:
Kamil Jędrasiak - GRY-OnLine


Klemens
2011-06-01 12:52:04