LOGOWANIE
Zarejestruj sie

EA kasuje turnieje Maddena po strzelaninie w Jacksonville

EA postanowiło zareagować na strzelaninę podczas turnieju gry w Madden NFL 19.

W miniony weekend podczas turnieju w Madden NFL 19 doszło do strzelaniny, w trakcie której trzech zawodników (w tym napastnik) straciło życie, a 11 innych osób zostało rannych. Teraz Electronic Arts postanowiło odwołać wszystkie imprezy kwalifikacyjne. Oto co mówi oświadczenie firmy:

Podczas gdy wydarzenia kwalifikacyjne są obsługiwane przez niezależnych partnerów, współpracujemy z nimi w celu zapewnienia uczciwości konkurencyjnej i zbierania informacji zwrotnych od graczy. Podjęliśmy decyzję o anulowaniu trzech pozostałych turniejów kwalifikacyjnych Madden Classic, podczas gdy prowadzimy kompleksowy przegląd protokołów bezpieczeństwa dla zawodników i widzów. Będziemy współpracować z naszymi partnerami i wewnętrznymi zespołami, aby zapewnić stały poziom bezpieczeństwa podczas wszystkich takich wydarzeń związanych z naszymi grami.

Przedstawiciele firmy wyrazili również ubolewanie w sprawie śmierci zawodników:

Przede wszystkim niewyobrażalną tragedią jest to, że Taylor Robertson i Elijah Clayton, dwaj z naszych najlepszych zawodników Madden, stracili życie w ten sposób. Byli szanowanymi, pozytywnymi i wykwalifikowanymi zawodnikami, wzorem wśród graczy i ważnymi osobistościami w sercu naszej społeczności.

Ich miłość do konkurencji była widoczna dzięki ich udziałowi w naszych wydarzeniach w ciągu ostatnich kilku lat. Jesteśmy zobowiązani do wspierania rodzin zawodników przez ten trudny czas, i przesyłamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia dla ich bliskich, rannych podczas imprezy i wszystkich innych, których to dotyczy.


Źródło:
Katarzyna Dąbkowska - gram.pl


Klemens
2018-08-30 07:10:12