LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dziewczyny lubią brąz... a także gry mobilne i RPG-i

Firma SuperData Research przeprowadziła badania sondażowe, które pokazują, w jakim stopniu poszczególne gatunki przyciągają przedstawicieli obu płci.

MMO i FPS to gatunki najbardziej zdominowane przez mężczyzn - pokazują wyniki raportu SuperData Research. Aż 66 proc. odbiorców masówek i pierwszoosobowych strzelanin to panowie. Żaden inny poddany badaniu gatunek nie jest tak daleki od równowagi w którąkolwiek ze stron. Kobiety największy odsetek stanowią w grach mobilnych (57,8 proc.) oraz RPG-ach (53,6 proc.). Niemal po równo siły rozkładają się w przypadku pecetów: 50,2 do 49,9 (nadwyżka 0,1 p.p. spowodowana jest zaokrągleniem wyników do części dziesiętnej) na korzyść płci pięknej. Na konsolach zarysowuje się wyraźna przewaga mężczyzn (63-37).

Badanie skoncentrowano głównie na grach MMO. Z raportu wynika, że prawie 50 proc. amerykańskich odbiorców produkcji z tego gatunku stanowią osoby z grupy wiekowej 18-30. "Wiele z tych osób zaczęło grać w masówki jako dzieci, w początkowych latach istnienia segmentu. Później ci ludzie kontynuowali to jako osoby dorosłe" - zauważają autorzy raportu.

Dane zostały zebrane z różnych badań przeprowadzonych w 2014 roku na grupie przynajmniej 1000 respondentów.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2014-11-02 12:25:25