LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dystrybucja cyfrowa w sierpniu - znaczny wzrost rynku darmowych gier MMO

Firma analityczna SuperData opublikowała raport dotyczący rynku cyfrowej dystrybucji w sierpniu bieżącego roku.

W porównaniu do tego samego miesiąca w 2016 roku, segment urósł o 11% i wygenerował 7,9 miliarda dolarów przychodu, ale rynek PC-towych gier premium skurczył się o 10%, nawet pomimo ogromnego sukcesu Playerunknown's Battlegrounds. W sierpniu 2016 roku ukazało się jednak wyczekiwane No Man's Sky oraz odbyły się pierwsze letnie igrzyska w Overwatch, co firma uznaje za główne powody mniejszych przychodów na komputerach w sierpniu tego roku. Mniej pieniędzy wygenerowały też działy gier społecznościowych oraz płatnych MMO – odpowiednio o 4 i 25%. Zupełnie inaczej sprawy mają się na pozostałych rynkach. Największy wzrost zanotowały darmowe gry MMO – aż o 28%. Wartość cyfrowej dystrybucji na konsolach wzrosła o 11%, a na urządzeniach mobilnych o 13%.

W porównaniu do lipca zmieniło się to i owo także na liście produkcji generujących największe przychody, choć liderzy pozostali ci sami. Jak burza idzie Playerunknown's Battlegrounds, które znajduje się już na piątym miejscu. Jest to obecnie najpopularniejsza płatna gra na komputerach, której pod względem przychodów udało się pobić wiele innych hitów, w tym ostatnio kultowe MMORPG World of Warcraft. Mimo wszystko do przychodów generowanych przez League of Legends jeszcze długa droga. W cyfrowej dystrybucji na konsolach cały czas rządzi Grand Theft Auto V, a na urządzeniach mobilnych Honour of Kings.

Warto jeszcze wspomnieć, że karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft w sierpniu zanotowała największe przychody w swojej historii za sprawą dodatku Knights of the Frozen Throne. Madden NFL 18 na premierę sprzedał się w cyfrowej dystrybucji w ponad 220 tysiącach egzemplarzy, a PC-towy Overwatch w sierpniu święcił wielkie triumfy i zanotował największą liczbę aktywnych miesięcznie użytkowników.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-01 13:57:00