LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dystrybucja cyfrowa w sierpniu - League of Legends najsłabsze od 2014 roku

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport z sierpniowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na rynku gier.

W minionym miesiącu ten segment na całym świecie wygenerował 8,47 miliarda dolarów przychodu, co stanowi 7-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku.

Nie podano podziału na poszczególne platformy. Analitycy poinformowali jedynie, że większe przychody są zasługą zarówno sprzedaży cyfrowej płatnych gier (zwłaszcza World of Warcraft: Battle for Azeroth), jak i coraz lepszych wyników kategorii free-to-play, w przypadku której wzrost napędza przede wszystkim Fortnite.

Tradycyjnie najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier sierpnia. Analizując je, należy pamiętać, że wszystkie listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Warto zauważyć osłabienie pozycji League of Legends. Przychody spadły o 27% w porównaniu z ubiegłym rokiem i na razie wskazuje na to, że 2018 r. będzie najgorszym dla tej gry od 2014 r.

Wielkim sukcesem okazał się za to dodatek World of Warcraft: Battle for Azeroth. W sumie, wliczając sprzedaż tego rozszerzenia i inne przychody, WoW zarobił w sierpniu 161 mln dolarów. Kwota ta jest tym bardziej imponująca, że nie wliczają się do niej pre-ordery z poprzednich miesięcy. Co więcej, ostatnim razem, gdy gra miała tak wielu abonemtnów był 2014 rok.

Duże powody do zadowolenia ma również firma Capcom. Pecetowe wydanie Monster Hunter: World stało się prawdziwym przebojem, sprzedając się w ponad 2 mln egzemplarzy, co znacząco przebiło wszystkie prognozy. Licząc tylko przychody ze sprzedaży samej gry był to największy przebój miesiąca na PC.

W przypadku konsol warto zwrócić uwagę na doskonałe wyniki Madden NFL 19, które zaliczyło najlepszy debiut w historii marki. Gra najwięcej nabywców znalazła na konsolach, ale produkcji w odniesieniu sukcesu bez wątpienia pomógł fakt, że tegoroczna odsłona była pierwszą od jedenastu lat, która trafiła na PC.

Innym ciekawym wydarzeniem jest powrót do pierwszej dziesiątki Call of Duty: Black Ops III, co zapewne wynika z nadchodzącej premiery kolejnej części tego cyklu.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-09-26 18:23:59