LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dramat polskiej ekipy – chcieli 50 tysięcy na produkcję planszówki, a dobijają już do 4 milionów dolarów

Gra planszowa Etherfields wrocławskiego Awaken Realms podbija platformę Kickstarter. Do końca zbiórki pozostały niespełna dwie doby.

Kilka tygodni temu znane z takich tytułów jak Nemesis, SiegeStorm czy Tainted Grail the Fall of Avalon studio Awaken Realms uruchomiło zbiórkę na platformie crowdfundingowej Kickstarter z zamiarem zebrania niespełna 50 tysięcy dolarów na produkcję kolejnej gry – Etherfields. Tę twórcy reklamują jako ciekawą odmianę klasycznego kooperacyjnego dungeon crawlera – dream crawler, w którym zbadamy rozmaite, często bardzo dziwne sny. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – do tej pory ekipa zebrała już ponad 3,8 miliona dolarów, a do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 47 godzin. Dlaczego wspominamy o tym teraz? Bo jeśli projekt przypadnie Wam do gustu, to jeszcze w ramach zbiórki możecie załapać się na specjalną kickstarterową edycję, która podwaja zawartość oryginalnego pudełka.

Etherfields korzysta z kart, figurek i obszernej planszy, a wszystkich elementów w podstawowym wydaniu znajdziemy niemal tysiąc. Projektantem mechanik rozgrywki jest Michał Oracz, którego możecie kojarzyć za sprawą takich tytułów jak This War of Mine: TBG, Neuroshima Hex bądź The Edge: Dawnfall. Twórcy obiecują możliwość wykreowania bohatera od podstaw za pośrednictwem rozbudowanej talii kart, eksplorację świata fantastycznych snów i badanie wybranych przez nas lokacji. Wszystko to sprawdzi nasze zdolności dedukcji, intuicję oraz inteligencję emocjonalną.

Całość zaprojektowano z myślą o zabawie w pojedynkę lub w kooperacji maksymalnie dla 4 osób, gdzie pojedyncza sesja może potrwać nawet do 3 godzin, a podstawka oferuje co najmniej 50 godzin zabawy. Brzmi nieźle? To weźcie pod uwagę, że sukces kampanii wymusił na twórcach konieczność rozbudowania gry o dodatkowe kampanie. Etherfields Board Game pojawi się w kilku wersjach językowych, a wśród nich oczywiście znajdziemy także polskie wydanie.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-08-06 20:03:57