LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dota 2 - Valve ujawniło informacje dotyczące nowej wersji gry

Firma Valve ujawniła na stronie gry Dota 2 pierwsze informacje dotyczące nadchodzących zmian, jakich doczeka się popularna MOBA.

Dota 2 Reborn wystartuje w wersji beta w przyszłym tygodniu, ale już dziś wiemy czego możemy się mniej więcej spodziewać. Deweloperzy przebudowali m.in. dashboard, który teraz będzie bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze, a zmieniony interfejs użytkownika uczyni grę „lżejszą”, a także będzie stanowił „solidną podstawę dla nowy funkcji w tej i przyszłych aktualizacjach”.

Pojawią się nowe narzędzia ułatwiające wspólną grę ze znajomymi. Możliwe będzie łączenie dwóch grup w jedną, śledzenie i komentowanie postępów czynionych przez kolegów i nie tylko. Czat doczeka się zmienionego interfejsu, ułatwiającego tworzenie społeczności. Czat głosowy w grupie będzie dostępny w dashboardzie, a rozpoczętą w nim rozmowę kontynuować mamy także w czasie ładowania się meczu.

Nie zabraknie również zmienionej przeglądarki bohaterów. Dzięki niej łatwiej będzie wybierać upatrzonych herosów, m.in. dzięki rozmaitym filtrom. Możliwe ma być także testowanie postaci, dzięki przyciskowi „Demo Hero”, który przeniesie nas w bezpieczne miejsce treningowe.

Z kolei osoby lubujące się w oglądaniu spotkań innych graczy, również doczekają się ciekawych opcji w Dota 2 Reborn. DotaTV zostanie połączona z Steam Broadcasting, oferując m.in. szczegółowe statystyki, dzięki czemu podczas oglądania streamu będzie można mieć podgląda na dane. Widzowie wybierać mają w streamach zawodowych graczy, czy też oglądać spotkania, w których uczestniczą znajomi. Przed włączeniem nagrania odpalimy zwiastun, można będzie przeglądać powtórki, komentować je i udostępniać dalej.

Poza tym wszystkim pojawi się także zmieniony samouczek.

W najbliższych dniach deweloperzy zdradzą kolejne informacje dotyczące nowego silnika i nie tylko, więc warto śledzić oficjalną stronę produkcji.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2015-06-14 18:27:55