LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dokładna data premiery gry Rome II i jej edycji kolekcjonerskiej

Znamy już dokładną datę premiery najnowszej odsłony strategicznej serii Total War.

Firma Sega ujawniła, że Total War: Rome II trafi na półki sklepowe i do cyfrowej dystrybucji 3 września tego roku. Debiut nastąpić ma równocześnie w Ameryce Północnej i Europie. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe u wybranych sprzedawców otrzymają w prezencie pierwszy zestaw DLC dla tytułu – Greek States Culture Pack. Wprowadza on trzy nowe frakcje, reprezentujące greckie miasta-państwa – Epir, Ateny i Spartę. Każda z nich posiada własne unikalne jednostki, budynki, misje oraz drzewko technologii.

Wydawca przygotował również bogatą edycję kolekcjonerską, która wyprodukowana zostanie w limitowanej liczbie 22 tysięcy egzemplarzy. Ma być ona dostępna jedynie w wybranych sklepach po obu stronach Atlantyku, ale na razie nie wiemy czy oficjalnie sprzedawana będzie również w naszym kraju, bowiem strona gry nie zawiera takich informacji. Cały zestaw zostanie zapakowany w duże pudło, które służyć ma również jako plansza do gry w Tryktraka popularnego w starożytnym Rzymie. W zestawie znajdziemy również 30 żetonów dla tej zabawy oraz trzy repliki sześciennych kości, wzorowanych na rzymskich oryginałach znalezionych przez archeologów w ruinach Herkulanum. Płyta z Total War: Rome II zostanie dodatkowo zamknięta w metalowym numerowanym pudełku.

Poza tym, otrzymamy także płócienną mapę świata, przedstawiającą wszystkie 57 prowincji, które podbić możemy w trakcie kampanii oraz całkowicie oryginalną karciankę Wojny Punickie, przeznaczoną dla dwóch osób. Rozgrywka w niej ma opierać się na umiejętnościach logicznego myślenia oraz szczęściu. Cała talia składa się z 58 kolorowych kart. Ozdobą kolekcji będzie z pewnością model onagera, czyli starożytnej katapulty oblężniczej. Został on przeznaczony do samodzielnego składania i wykonany z drewna oraz elementów stalowych. Wymiary machiny to 26 na 12 na 12 centymetrów. Po skompletowaniu ma być w pełni funkcjonalna i wystrzeliwać małe pociski.

Cena kolekcjonerki w Wielkiej Brytanii wynosi 109 funtów. Jej sugerowany koszt w euro powinniśmy poznać kiedy wszyscy wymienieni na oficjalnej stronie sprzedawcy zaczną przyjmować zamówienia.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine


Klemens
2013-05-09 19:13:08