LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Deweloperzy XCOM 2 nawiązują współpracę z twórcami moda Long War

Producenci XCOM 2 ogłosili, że nawiązali współpracę z Long War Studios, które odpowiada za powstanie popularnego moda Long War, przeznaczonego dla gry XCOM: Enemy Unknown.

Modyfikacja rozszerza znacząco wszystkie elementy produkcji oraz wydłuża kampanię, zwiększając poziom trudności i rzucając graczom dodatkowe wyzwania. Umowa pomiędzy Long War Studios i Firaxis zaowocuje publikacją modów dla XCOM 2 jeszcze w dniu premiery gry, która wyznaczona została na 5 lutego. Na razie tajemnicą pozostaje to w jakie formie zostaną one udostępnione graczom. Nie wiemy też nic o ich zawartości. Informacje te mają zostać jednak opublikowane w najbliższym czasie.

Jest to dobra informacja nie tylko dla fanów Long War, ale także innych graczy oczekujących oficjalnego wsparcia deweloperów dla modów w XCOM 2. Najprawdopodobniej będą one obsługiwane za pomocą systemu Steam Workshop, co ułatwi do nich dostęp większej liczbie graczy. Przypomnijmy, że w tamtym roku przedstawiciele Firaxis wyrazili żal, że silnik XCOM: Enemy Unknown w dużym stopniu utrudniał powstanie modyfikacji poza takimi, które wprowadzały jedynie czysto kosmetyczne zmiany. Wyrazili również podziw dla specjalistów z Long War Studios, którym udało się przeskoczyć większość z tych trudności i zaoferować fanom wyjątkowo kompleksowy mod.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine


Klemens
2016-01-21 20:52:34