LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Czy Chris Taylor pracuje już nad Total Annihilation 2?

Wygląda na to, że obietnica studia Wargaming.net, iż stworzy kolejne części gier Total Annihilation i Master of Orion, zaczyna znajdować pokrycie w rzeczywistości.

Podczas rozmowy z serwisem CnC-Inside.de (udostępnionej w formie podcastu) Chris Taylor, szef wykupionego przez białoruskiego dewelopera zespołu Gas Powered Games, wygłosił bowiem kilka zdań, które mogą potwierdzać rozpoczęcie prac nad kontynuacją uznanego RTS-a z 1997 roku.

„Mówiąc o innych RTS-ach, nad którymi mógłbym pracować – i myślę, że wiecie, o czym mówię, bez zbędnej skromności – wydaje mi się, że ten nerd jest żywy i ma się dobrze” – powiedział Taylor.

W powyższej wypowiedzi „nerd” odnosi się do zamiłowania Chrisa Taylora wobec głębokich i złożonych mechanizmów gier strategicznych. Ale to nie wszystko, co powiedział na interesujący nas temat były szef Gas Powered Games, jako że redaktor CnC-Inside.de podjął próbę wydobycia z niego większej ilości informacji:

„Nie mogę, nie będę, nie powinienem. Po prostu nie jestem jeszcze gotowy do rozmawiania na ten temat. Ale możecie użyć swojej wyobraźni, nawet jeśli nie jesteście związani z projektem. Nie krępujcie się z korzystaniem z wyobraźni – wyobraźnia dobrze Wam się tutaj przysłuży.”

Co wynika ze słów Taylora? Niestety, nie pozwalają nam one jednoznacznie stwierdzić, że sequel Total Annihilation rzeczywiście jest już w produkcji. Z drugiej strony, możemy posłużyć się nimi przynajmniej jako zapewnieniem, że kiedy studio Wargaming.net podsumowywało zakup wspomnianej marki i obiecywało stworzenie kolejnej jej odsłony, planowało zrealizować ten zamiar w czasie krótszym niż dekada. Oczywiście, niejasne wypowiedzi szefa Gas Powered Games nie muszą oznaczać, że domniemane Total Annihilation 2 ukaże się już w przeciągu roku lub dwóch, ale możemy być niemal pewni, że gra jest co najmniej w fazie projektowania.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine


Klemens
2013-10-10 18:40:47