LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Studio Paradox zapowiedziało Europa Universalis IV: Cradle of Civilization, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku.

Dodatek skoncentruje się na rozbudowaniu elementów związanych z Bliskim Wschodem oraz imperiami muzułmańskimi. Będzie to rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do działania ma wymagać podstawowej wersji Europa Universalis IV. DLC ukaże się pod koniec tego roku.

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization wprowadzi do gry nowe typu rządów, w tym perski, spadkobierców Timura oraz przede wszystkim egipskich mameluków, gdzie rządzili niewolnicy. Gracze uzyskają także możliwość tworzenia polityk handlowych poprzez przydzielanie kupcom misji wykraczających poza czysty zarobek, np. obejmujących przygotowanie gruntu pod inwazję wojsk czy wykorzystanie wpływów do szerzenia islamu.

Pojawi się również opcja zakładania szkół islamskich, gdzie uczniowie będą zgłębiali tajniki wiary i przyswajali doktryny, co przysłuży się do zwiększenia naszej potęgi dyplomatycznej w regionie. Otrzymamy także większy wpływ na armie, które będziemy mogli poddać procesowi profesjonalizacji, porzucając najemników na rzecz zawodowych żołnierzy.

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization pozwoli również w razie potrzeby aktywować wyzysk konkretnych prowincji, dzięki czemu uzyskamy szybko duże ilości pieniędzy i siłę roboczą, ale kosztem spowolnienia rozwoju w dłuższej perspektywie. Pojawią się też zmiany w narodowych ideach i działaniach misyjnych.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-04 18:38:29