LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Clicker Heroes usunięte z App Store; znak towarowy w rękach Chińczyków

Clicker Heroes – popularna, zręcznościowa gra mobilna - została zdjęta przez Apple ze sklepu App Store na całym świecie.

Clicker Heroes pojawił się na rynku pod koniec 2014 roku. Ta prosta gra zręcznościowa, która opiera się na zaklikiwaniu kolejnych potworów na śmierć, zyskała popularność na urządzeniach mobilnych. Jej sukces zwrócił uwagę chińskich oszustów. Niedługo po premierze gry wystąpili oni o przyznanie znaku towarowego do jej nazwy. Dzięki temu uzyskali prawa do decydowania o produkcji i wykorzystali je do usunięcia gry ze sklepu App Store.

O sprawie poinformował CEO studia Playsaurus, czyli zespołu odpowiedzialnego za Clicker Heroes. W opublikowanym na Reddicie poście zdradził szczegóły związane ze sytuacją. Wynika z nich, że niecałe trzy miesiące po premierze firma Shenzhen Lingyou Technology Co. złożyła w chińskim urzędzie wniosek o przyznanie znaku towarowego, w którym pojawia się nazwa wspomnianej wyżej produkcji. Zaakceptowano go, w wyniku czego przedsiębiorstwo z Państwa Środka zaczęło rościć sobie prawa do tytułu. Firma wystosowała do Apple prośbę o usunięcie Clicker Heroes, a amerykański gigant przystał na to (gra zniknęła z App Store na całym świecie). W efekcie studio Playsaurus zaczęło tracić dziennie średnio 200/300 dolarów.

Źródło:
"aadamus" - GRY-OnLine


Klemens
2019-05-24 11:16:42