LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Civilization V w drodze

2K Games ogłosiło, że w studiu Firaxis trwają prace nad grą Civilization V. Pierwsza na świecie zapowiedź tego tytułu znalazła się na łamach nowego numeru polskiego magazynu Play.

Trwają prace nad piątą częścią serii Civilization - ogłosiła firma 2K Games. Nad projektem czuwa studio Firaxis Games, odpowiedzialna za poprzednie odsłony słynnej strategii Sida Meiera. Gra powstaje w oparciu o zupełnie nowy silnik. Ma zapewnić zaprojektowany od podstaw system walki, głębsze interakcje na polu dyplomacji i rozbudowane elementy rozgrywki.

„Głębsza strategia, bardziej realistyczna rozgrywka, oszałamiające połacie terenu do odkrycia przez graczy” - tymi przymiotami Civilization V określają sami producenci. W grze pojawią się ponadto w pełni animowani liderzy, którzy będą przemawiać w swych ojczystych językach.

„Marka Sid Meier’s Civilization jest postrzegana jako jedna z najlepszych w historii platformy PC” - mówi Christoph Hartmann, prezes 2K Games. „Ma na swoim koncie miliony sprzedanych egzemplarzy. Civilization V zaoferuje graczom jeszcze głębsze przeżycia”. Stanie się tak m.in. dzięki centrum w świecie gry, dzięki któremu fani będą mogli dzielić się swoją zawartością, a także rywalizować między sobą.

„To wyznacza zupełnie nową erę. Na zawsze uczyni to markę odpowiedzialną za ograniczenie snu i zmniejszenie produktywności na najbliższe dwie dekady” - podsumowuje pół-żartem Hartmann. Premiera wstępnie zaplanowana jest na jesień 2010 roku.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Civilization V, warto sięgnąć po najnowszy numer magazynu Play. Znajduje się w nim pierwsza na świecie zapowiedź piątej odsłony serii. No cóż, Małysz drugi, Kowalczyk druga, to chociaż w przybliżeniu nowego Civa Polska będzie pierwsza.

Źródło:
Patryk "Pepsi" Purczyński - gram.pl


Klemens
2010-02-18 19:31:07