LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ciąg dalszy sądowej batalii Sony kontra LG

Doczekaliśmy się kolejnego odcinka wojny patentowej między LG a Sony.

O sporze informowaliśmy Was w zeszłym tygodniu, kiedy to nakazem sądowym dostawa konsol PlayStation 3 do Europy została zarekwirowana przez holenderskich celników. Dowiedzieliśmy się, że z tytułu wyżej wymienionego dokumentu władze będą mogły zabierać nowe konsole, które trafiły już do domów użytkowników.

Przypomnijmy, że nakaz sądowy, wydany przez sąd w Hadze w zeszłym tygodniu, dotyczy zarzutów koncernu LG o nielegalne wykorzystanie kilku patentów dotyczących technologii Blu-ray przez firmę Sony. Dzięki temu, że pozew został złożony w Holandii, która jest pierwszym przystankiem znacznej większości konsol napływających do Europy, liczba zarekwirowanych sztuk, według danych Financial Times, może wynosić nawet dziesiątki tysięcy. Dodatkowo, jak donosi serwis Guardian holenderscy urzędnicy będą mogli konfiskować konsole, które zostały już sprzedane indywidualnym użytkownikom.

Również dzisiaj, działacz zajmujący się własnością intelektualną – Florian Mueller – udostępnił na swoim blogu nakaz wydany w zeszłym tygodniu. Wspomniał też, że celnicy zarekwirowali już trzy dostawy konsol, które miały trafić do Europy przez lotnisko w Amsterdamie.

Cała sprawa najprawdopodobniej rozstrzygnie się jutro w sądzie, gdzie Sony będzie walczyć o zniesienie blokady, a LG, najprawdopodobniej, o zniszczenie zarekwirowanych konsol (tak twierdzi Guardian). Co więcej, jeśli koreański gigant wygra tę rozprawę, Sony będzie zmuszone do finansowej rekompensaty za każdą sprzedaną konsolę, co z kolei oznacza wielomilionowe straty dla japońskiej firmy. Warto też wspomnieć, że LG złożyło podobny pozew do komisji handlu międzynarodowego w Stanach Zjednoczonych, w którym to koreańska firma żąda zakazu importu PlayStation 3 do USA.

Źródło:
"Kono" - GRY-OnLine


Klemens
2011-03-10 14:25:46