LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Chińska drużyna Wings Gaming zwycięzcą turnieju The International 2016 w Dota 2

W finale The International 2016 zwyciężyła chińska drużyna Wings Gaming, pokonując przeciwników z zespołu Digital Chaos wynikiem 3:1.

Finał należał do niezwykle emocjonujących widowisk. Pierwszą mapę pojedynku wygrali gracze z Digital Chaos, jednak przeciwnicy bardzo szybko odpowiedzieli w kolejnej, doprowadzając do remisu. Później wszystko szło już po myśli Wings Gaming – Chińczycy zdominowali kolejne dwie mapy, sięgając tym samym po puchar i główną nagrodę, czyli 9.138.279 dolarów. Za zajęcie drugiego miejsca, drużyna Digital Chaos otrzymała 3.426.854 dolarów.

TI6 z pewnością można zaliczyć do turniejów niespodzianek – przed rozpoczęciem fazy grupowej jako faworytów wskazywano takie zespoły jak OG, Team Liquid czy Na’Vi. Spośród tej trójki, najwyżej dotarł Team Liquid, plasując się na jedynie 7-8 miejscu. Z kolei ubiegłoroczni zwycięzcy The International, czyli Evil Geniuses, znaleźli się na ostatnim miejscu podium, zgarniając tym samym 2.179.161 dolarów. Niestety nie udało im się obronić mistrzowskiego tytułu (swoją drogą nie osiągnęła tego jeszcze żadna drużyna – każdą kolejną edycję The International wygrywa inny zespół).

Warto wspomnieć, że tak ogromna suma nagród w turnieju e-sportowym jest w dużej mierze zasługą samych graczy. Firma Valve udostępniła bowiem do sprzedaży wirtualne kompendia w grze Dota 2, z których 25% zysku przekazywane jest bezpośrednio do puli The International. Sam organizator zawodów wyłożył 1,6 miliona, co oznacza, że społeczność tej produkcji uzbierała ponad 19 milionów.

Źródło:
"Makek" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-17 17:54:31