LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Chcesz tworzyć gry? Przyjdź do Akademii Ganymede!

Spółka Ganymede opublikowała komunikat poświęcony jej akademii tworzenia gier.

Akademia Ganymede to pierwszy bezpłatny krakowski projekt edukacyjny skierowany do wszystkich zainteresowanych pracą w gamedevie oraz niezależnych twórców gier. Trzymiesięczny cykl spotkań dzieli się na 3 moduły skupione wokół technologii, biznesu i designu.

Pomysłodawcą i sponsorem projektu jest krakowska spółka Ganymede - największe polskie studio produkujące gry społecznościowe, twórcy platformy GameDesire.com.

Wierzymy, że o rynkowym sukcesie gry decyduje znacznie więcej niż sam pomysł. W Akademii Ganymede uczymy, jak łączyć perspektywę biznesu, technologii i designu oraz efektywnie zarządzać procesem produkcji gry - przekonuje CEO Ganymede, Maciej Mróz.

Akademia Ganymede to kolejna na mapie Krakowa inicjatywa skierowana do twórców gier. To tutaj od kilku lat działa Digital Entertainment Cluster zrzeszający 16 firm z branży gier, a co roku odbywa się Digital Dragons - największa w tej części Europy konferencja dla branży skupiająca polskich i zagranicznych prelegentów. Społeczność krakowskiego gamedevu spotyka się od kilku lat natomiast na "Czwartkowych Spotkanich Przy Piwie" zainicjowanych przez tutejszych developerów, sam Kraków jest zaś coraz częściej określany "zagłębiem polskiego gamedevu".Klemens
2015-03-19 20:59:33