LOGOWANIE
Zarejestruj sie

CI Games chce wyemitować do 12 milionów akcji

CI Games stale się rozrasta.

Wydawnictwa takie jak Sniper: Ghost Warrior czy Lords of the Fallen ugruntowały pozycję studia na rynku gier komputerowych. Utrzymanie jej wymaga jednak odpowiedniego finansowania. Pomóc w tym ma emisja akcji rodzimego dewelopera. Na rozwiązanie to zdecydował się zarząd firmy. Umożliwić ma ono pozyskanie dodatkowych funduszy.

Jak podaje Strefa Inwestorów, CI Games wyemituje do 12 milionów akcji, których cena minimalna wynosi 0,90 złotych, a maksymalna 1 złotych. W ten sposób rodzimy deweloper chce pozyskać ok. 11 milionów złotych, który pozwolą firmie na dalszy rozwój. Jak twierdzi Marek Tymiński – prezes CI Games – pieniądze te umożliwią kontynuację prac nad Lords of the Fallen 2 oraz dadzą szansę na podjęcie się nowych projektów.

Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper Ghost Warrior.

Oprócz tego, pieniądze uzyskane w ten sposób miałby wspomóc marketing nadchodzących gier, takich, jak chociażby Sniper: Ghost Warrior Contracts, która zadebiutować ma się jeszcze w tym roku.

Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier w tym Sniper: Ghost Warrior Contracts, którego premiera jest coraz bliżej. Rozważamy również kilka bardzo interesujących projektów i widzimy dużą szansę na pozyskanie do nich globalnych praw wydawniczych. Potencjalne zaliczki na poczet tych praw sfinansujemy również z emisji akcji.

Od pewnego czasu wyraźnie widać, że CI Games intensywnie się rozwija. Przykładem tego jest chociażby United Label – platforma wydawnicza, która skupia się na wydawaniu gier niezależnych. Wśród tytułów, które ukażą się jej nakładem, znaleźć można przygodówkę Roki od Polygon Treehouse oraz utrzymanego w stylu pixel art RPG-a Eldest Souls, nad którym pracuje Fallen Flag Studios. Według ostatnich doniesień, obie te produkcje mają zostać zaprezentowane na tegorocznych targach E3 wraz ze wspomnianym już Sniper: Ghost Warrior Contracts.

Źródło:
"aadamus" - GRY-OnLine


Klemens
2019-05-21 07:58:58