LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Byli pracownicy EA Tiburon zapowiadają BlackSpace - połączenie RTS-a i gry akcji

Zespół deweloperski PixelFoundry Games, składający się z byłych pracowników studia EA Tiburon, zapowiedział grę BlackSpace przeznaczoną na pecety.

Produkcja ma być unikalnym połączeniem RTS-a z akcją oraz elementami ekonomicznymi.

W BlackSpace gracze przyjmą rolę kosmicznych odkrywców i wydobywców cennych surowców. Ludzie porozrzucani po najdalszych rubieżach wszechświata będą podróżować i pracować na ogromnych platformach wydobywczych oraz zechcą pokazać, że nawet w tak niegościnnych warunkach życie może nie tylko przetrwać, ale i rozwijać się. Nadrzędnym zadaniem gracza w BlackSpace będzie wydobywanie i odsprzedawanie znalezionych minerałów, a także dbanie załogę. Umiejętność utrzymania wysokiej efektywności platformy wydobywczej ma być równie ważne, jak zdolność do jej obrony oraz dostosowanie się do zmiennych warunków.Głównym miejscem akcji w Blackspace będą asteroidy, planetoidy i księżyce. Gracze otrzymają zadanie prowadzenia działań z wykorzystaniem specjalnego pojazdu zarówno na powierzchni, jak i na orbicie ciał niebieskich. Kontrolowanie wehikułu sprawi nieco trudności początkującym, jednak opanowanie tej sztuki ma być kluczowe w odniesieniu finalnego sukcesu. Za jego pomocą wydamy polecenia bazie, poszukamy drogocennych minerałów, a nawet przejmiemy kontrolę nad systemami obronnymi. Dzięki temu, że rozgrywka będzie mieć miejsce zarówno na powierzchni, jak i na orbicie, gracze otrzymają spore pole do popisu jeśli chodzi o strategiczne rozwiązania stawianych przed nimi problemów.

Aktualnie zespół PixelFoundry Games opublikował jedynie mało efektowny zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej, oraz kilka screenów. Deweloperzy ujawnili, że chcą, aby społeczność graczy aktywnie włączyła się w proces twórczy. Blackspace jest we wstępnej fazie produkcyjnej, ale z zapowiedzi wynika, że pełna wersja gry ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Źródło:
"Kono" - GRY-OnLine


Klemens
2012-02-22 20:43:50