LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Były prezes Sony Kaz Hirai przejdzie na emeryturę

Kaz Hirai – były prezes Sony, obecnie pełniący rolę przewodniczącego (ang. Chairman), 18 czerwca przejdzie na emeryturę.

Hirai stopniowo ograniczał swój wpływ na korporację od zeszłego roku, kiedy to przekazał kierownictwo w ręce Kenichiro Yoshidy. Teraz niemal całkowicie zrezygnuje z dalszej pracy – od czasu do czasu będzie jedynie pomagał jako doświadczony doradca.

Od momentu przekazania pałeczki prezesa Yoshidzie-san w kwietniu ubiegłego roku, jako przewodniczący Sony, miałem okazję zarówno zapewnić płynną zmianę kierownictwa, jak i wsparcie dla zarządu Sony. Jestem przekonany, że wszyscy w Sony działają we wspólnym celu pod silnym przywództwem Yoshidy-san i są gotowi do budowania jeszcze lepszej przyszłości dla firmy. W związku z tym zdecydowałem się odejść z Sony, które było częścią mojego życia przez ostatnie 35 lat. Chciałbym wyrazić najserdeczniejszą wdzięczność wszystkim naszym pracownikom i inwestorom, którzy wspierali mnie w tej podróży – czytamy w oświadczeniu.

Doświadczenia z pewnością nie można Kazuo Hirai odmówić – Japończyk pracował w Sony 35 lat. W 2012 roku został prezesem firmy (zastępując Howarda Stringera) i przeprowadził ją przez wyjątkowo ciężki okres. Pod jego kierownictwem koncern notujący straty liczone w miliardach dolarów (6,4 mld w 2011 roku) zmienił się w potęgę, która nie tylko nie wykrwawia się finansowo, ale też zarabia rocznie więcej pieniędzy niż kiedyś traciła (6,7 mld dol. w 2017 r.). Doskonały rezultat udało się osiągnąć dzięki restrukturyzacji oraz postawieniu na oddziały zajmujące się grami i technologią fotograficzną.

Jednym z największych sukcesów Kaza Hirai jest bez wątpienia konsola PlayStation 4, która jak dotychczas sprzedała się w blisko 100 milionach egzemplarzy. Sony udało się uzyskać zdecydowaną przewagę nad Microsoftem w walce o prym w 8. generacji konsol i oddać w ręce graczy wiele świetnych tytułów ekskluzywnych, takich jak God of War, Spider-Man czy Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-28 13:55:49