LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Bracia Russo tworzą animowaną adaptację Magic: The Gathering dla Netflixa

Wiedźmin to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji Netflixa, jednak amerykańska platforma szykuje więcej intrygujących projektów.

Jednym z nich będzie ekranizacja popularnej gry karcianej Magic: The Gathering, ujawniona dziś na Twitterze. Jak czytamy w informacji prasowej, przybierze ona formę serialu animowanego, który skupi się na potężnych, rywalizujących ze sobą magach znanych jako Planeswalkers. Za jego produkcję odpowiada wytwórnia Octopie, a na czele zespołu staną Joe i Anthonny Russo, którzy zyskali spory rozgłos po fenomenalnym sukcesie filmu Avenegers: Koniec gry. Do prac nad scenariuszem zaangażowano także Henry’ego Gilroya oraz Jose Molinę, a w ekipie znaleźli się również Yoriaki Mochizuki, Todd Makurath oraz Dave Newberg. O odpowiedni poziom animacji zadba studio Bardel Entertainment (Rick & Morty).

Nie zdradzono zbyt wiele na temat samego serialu, ale wygląda na to, że będzie to produkcja dla dojrzałych odbiorców i nie zabraknie w niej elementów rodem z horrorów. Pewną wskazówką jest określenie projektu na Twitterze jako „serii anime”. Nie jest to zgodne z prawdą (termin ten odnosi się tylko do japońskiej animacji), ale wydaje się potwierdzać, że możemy spodziewać się oprawy wizualnej inspirowanej dziełami z Japonii, jak miało to miejsce w przypadku Castlevanii. Można się też zastanawiać, na ile ekranizacja Magic: The Gathering będzie zapatrzona w pierwowzór. Może to być klasyczny karciankowy serial, w którym bohaterowie pojedynkują się taliami niczym w papierowym oryginale (vide Yu-Gi-Oh!, Cardfight! Vanguard itp.). Jednak niewykluczone, że zamiast tego ekipa skupi się na przedstawieniu historii opisanych na kartach lub w książkach poświęconych mitologii gry, bez naleciałości karcianych. Na razie czekamy na kolejne informacje.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2019-06-03 19:42:01