LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Bracia Guillemot są kluczowi dla sukcesu Ubisoftu

30 lat minęło... Przedstawiciele Ubisoftu zgodnie twierdzą, że firmy nie byłoby dziś w tym miejscu, gdyby nie stojący na jej czele bracia Guillemot.

- Bracia Guillemot są kluczowi dla naszego sukcesu w Ubisofcie - uważa Clint Hocking, dyrektor kreatywny w Ubisoft Toronto. - W dzisiejszych czasach dyrektorzy wykonawczy i członkowie zarządu, którzy tak mocno wspierają innowację i kreatywność to prawdziwa rzadkość, niezależnie od przemysłu. Oni prezentują ogromną odwagę i stanowią dla nas przykład. Z doświadczenia wiem, że to naprawdę rzadkie - komplementuje.

Nie jest w swojej opinii odosobniony. - To bracia Guillemot zaszczepili we wszystkich zespołach Ubisoftu mentalność "gracz na pierwszym miejscu - podkreśla Martin Oliver ze studia Reflections. Antti Ilvessuo, starszy dyrektor kreatywny w Redlynx, wskazuje ich jako przyczynę, dla której wybrał pracę w tej właśnie firmie.

Magnus Jansen, dyrektor kreatywny w studiu Massive, obawia się z kolei negatywnych skutków, jakie mogłyby spowodować zmiany na najwyższych stanowiskach we francuskiej firmie. - Z dużą dozą prawdopodobieństwa można by powiedzieć, że zmiany w zarządzie miałyby spory wpływ na wszystko, zwłaszcza z uwagi na fakt, że Ubisoft cieszy się tak stabilnym przywództwem przez tak długi czas - stwierdza.

Odwagę w podejmowaniu decyzji przez Yvesa Guillemot chwali również Jonathan Morin, szef działu kreacji w Ubisoft Montreal. Za przykład podaje ogłoszenie już w 2012 roku Watch Dogs, co jego zdaniem było bardzo ryzykownym krokiem, który w ostatecznym rozrachunku okazał się jednak słuszny. Dyrektor zarządzająca Ubisoft Annecy Rebecka Coutaz ceni sobie z kolei relacje, jakie zarząd spółki zbudował z jej pracownikami.

- Yves po prostu troszczy się o swoje zespoły. Zawsze jest gotowy, żeby słuchać. Cały zarząd ponad wszystko ceni sobie jakość w naszych grach. To czyni Ubisoft innym od pozostałych firm z branży - dodaje Rima Belk, dyrektor produkcji w Ubisoft Toronto.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2016-12-28 09:29:50