LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Blood Bowl: Kerrunch – futbolowa masakra zmierza na urządzenia mobilne

Studio Cyanide poinformowało, że pracuje nad nową mobilną adaptacją marki Blood Bowl.

Nie będzie to jednak konwersja któregokolwiek z pecetowych tytułów. Zamiast tego autorzy zamierzają zaoferować użytkownikom smartfonów i tabletów adaptację zapomnianej już nieco planszówki Blood Bowl: Kerrunch.

Stołowy pierwowzór ukazał się w 1991 roku i nigdy nie doczekał się kolejnych edycji. Podstawowa idea napędzająca zabawę jest taka sama co w Blood Bowl. Akcja osadzona jest więc w ponurym uniwersum fantasy znanym z Warhammera, a całość obraca się wokół brutalnego sportu, przypominającego szaloną mutację futbolu amerykańskiego, w rozgrywkach którego biorą udział ludzie, krasnoludy, elfy oraz przeróżne potwory zamieszkujące krainę znaną jako Stary Świat.

Tak jak w przypadku stołowego pierwowzoru, Blood Bowl: Kerrunch zaoferuje prostszy wariant tego wymyślonego sportu. Mecze rozgrywane więc będą w systemie turowym na małych planszach składających się z czterdziestu kwadratowych pól. Na tych mapach rywalizować ze sobą będą dwie pięcioosobowe drużyny i zadaniem każdej ma być zdobycie trzech przyłożeń, co oznacza dobiegnięcie do drugiego końca pola z piłką w rękach. Innych reguł tutaj nie uświadczymy, więc potyczki mają być pełne przemocy i brutalnych zagrań.

W sumie w grze znajdziemy 75 zawodników, z których skompletujemy nasze drużyny. Wśród nich będą m.in. ludzie, elfy, krasnoludy, gobliny, orki oraz skaveny, a każda z postaci posiadać na unikalne cechy i umiejętności. Tryb dla pojedynczego gracz pozwoli wziąć udział w walce o puchar, w ramach której będziemy musieli wygrać dwieście meczów. Nie zabraknie także rozgrywek wieloosobowych, a autorzy obiecują dostarczanie codziennie nowych wyzwań do obu trybów.

Niestety, na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery gry. Potwierdzono jedynie, że trafi ona na urządzenia z systemami iOS i Android.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-21 12:00:05