LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Bill Gates o swoim największym błędzie - przegranej z Androidem

Bill Gates przyznał, że jego największym błędem były różne decyzje, które pozwoliły firmie Google na szybki rozwój systemu operacyjnego Android - najbardziej popularnego na świecie.

- Jeśli chodzi o segment oprogramowania, szczególnie na różnych platformach, to mamy do czynienia z rynkiem, na którym wygrany zgarnia wszystko - zaznaczył główny założyciel Microsoftu.

- Największym błędem były więc złe decyzje i złe zarządzanie, w którym brałem udział, które sprawiły, że Microsoft nie stał się tym, czym jest dziś Android. To jest, standardową platformą na urządzeniach mobilnych poza Apple. Wygrana była tu naturalna dla Microsoftu.

- Zwycięzca naprawdę bierze wszystko - powtórzył Bill Gates. - Jeżeli masz połowę mniej aplikacji lub nawet 90 procent aplikacji, jesteś na drodze do upadku. Jest miejsce tylko dla jednego systemu, który nie jest od Apple.

- Ile to byłoby warte? Jakieś 400 miliardów dolarów, które mogłyby trafić do firmy M, a nie do firmy G - zakończył programista, nawiązując do pierwszych liter nazw Microsoftu i Google.

System iOS jest popularniejszy od Androida między innymi w Stanach Zjednoczonych, ale na świecie ma wielką przewagę nad systemem firmy Apple. Według danych serwisu StatCounter, ponad 75 procent smartfonów ze wszystkich państw to telefony z platformą od Google.

Wypowiedź Gatesa nastąpiła niedługo po tym, jak serwis Forbes opublikował nieoficjalne informacje na temat składanego tableta Surface, który miałby możliwość uruchamiania aplikacji z systemu Android oraz mógłby łączyć się z Apple iCloud.

Źródło:
Mateusz Zdanowicz - Eurogamer.pl


Klemens
2019-06-24 16:15:23