LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Beta Gwinta z potwierdzonym wsparciem funkcji cross-platform

Marcin Iwiński ze studia CD Projekt RED potwierdził wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej w grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

W rozmowie z serwisem IGN zdradził, że twórcy mają już przygotowane wszystko, by pozwolić na wspólną zabawę w becie zarówno pecetowcom, jak i posiadaczom obydwu konsol. Czekają jedynie na „zielone światło” od Sony, podobnie zresztą jak twórcy Rocket League – Iwiński wyraził nadzieję, że starania Psyonix utorują drogę polskiej produkcji. Jako że Microsoft wyraził zainteresowanie funkcją cross-platform nie tylko między komputerami i Xboksem One, ale i poszczególnymi konsolami, pozostaje jedynie czekać na decyzję Sony.

Na koniec Iwiński – podobnie jak prezes Psyonix, Jeremy Dunham – zachęcał innych twórców do wspierania „pełnego międzyplatformowego grania”, tj. między PC a konsolami, gdyż – jak stwierdził – „Koniec końców, to wszystko dla graczy, prawda?”. Najwyraźniej prezes polskiego studia postanowił przypomnieć pracownikom Sony ich deklaracje (w oryginale „At the end of the day, this is for the players, isn't it?”, co dość wyraźnie nawiązuje do hasła „For the players”, tak chętnie powtarzanego przez Sony).

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-07-23 13:58:25