LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battlestar Galactica: Squadrons - mobilna gra bitewna trafiła na iOS-a i Androida

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Battlestar Galactica: Squadrons, czyli mobilna gra bitewna oparta na licencji popularnego serialu.

Gra podąża za scenariuszem telewizyjnego pierwowzoru. Dwanaście kolonii zostaje więc zaatakowanych przez armie robotów znanych jako cyloni, w wyniki czego zniszczeniu ulegają wszystkie planety i niemalże cała flota ludzkości. Ocalała garstka statków cywilnych dołącza do ostatniego sprawnego gwiezdnego krążownika, czyli tytułowego Battlestar Galactica, aby spróbować uciec i znaleźć nowy dom. Ich tropem cały czas podążają jednak siły cylonów, które nie spoczną, póki nie doprowadzą do ostatecznej zagłady ludzkości.

Pod względem mechanizmów gra jest hybrydą strategii bitewnej i karcianki. Zabawa obraca się wokół kolekcjonowania statków kosmicznych, które mogą należeć do obu frakcji. Każdy taki model ma postać karty i własnoręcznie stworzone talie są wykorzystywane do przywoływania jednostek do walki. Same potyczki gwiezdne odbywają się jednak w typowym dla strategii turowych stylu, gdzie na ekranie wyświetlane są wszystkie statki, a my wydajemy im rozkazy atakowania konkretnych celów.

Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa ulepszanie statków za pomocą części zabranych z wraków pokonanych jednostek wroga. Balans maszyn bazuje na prostej mechanice typu „papier, nożyce, kamień”. Typów statków jest pięć i każdy z nich jest wyjątkowo skuteczny przeciwko jednemu konkretnemu typowi, a słaby przeciwko innemu.

Co ciekawe, całość przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy. Odbywa się to w ramach obszernej kampanii fabularnej, z konkretnymi misjami, eventami i sekcjami dialogowymi. Całość ściśle odtwarza scenariusze telewizyjnego pierwowzoru i podczas zabawy mamy okazję spotkać wszystkie najważniejsze postacie z serialu.

Battlestar Galactica: Squadrons ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-11-14 14:08:23