LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Anthem hitem w USA. Far Cry: New Dawn przed Metro Exodus

Grupa analityczna NPD udostępniła sprawozdanie podsumowujące wyniki amerykańskiego rynku gier za luty tego roku.

Sprzedaż konsol, akcesoriów oraz nieużywanych egzemplarzy gier pudełkowych przyniosła ok. miliard dolarów, czyli o 4% więcej niż w drugim miesiącu 2018 r. Tradycyjnie przypominamy, że podawane liczby nie dają pełnego obrazu kondycji branży, gdyż nie biorą pod uwagę handlu używanymi egzemplarzami gier, a do tego NPD wciąż nie dysponuje kompletnymi danymi z dystrybucji cyfrowej oraz mikropłatności.

W lutym Amerykanie wydali na nowe gry pecetowe i konsolowe 457 mln dolarów, co stanowi 15-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Na szczycie listy bestsellerów znalazł się Anthem i to pomimo faktu, że do jego wyniku nie wliczono cyfrowej sprzedaży wersji pecetowej.

Jak widać, kiepski stan techniczny i słabe recenzje nie zniechęciły graczy do sięgnięcia po ten tytuł. Produkcja zaliczyła drugi najlepszy debiut w historii studia BioWare na rynku amerykańskim. Liderem w tej kategorii pozostaje Mass Effect 3. Sukces najnowszego projektu zespołu to dobra nowina dla jego fanów, gdyż zwiększa szanse na to, że firma Electronic Arts pozwoli autorom rozwijać i ulepszać go przez długi czas.

Doskonale poradziła sobie również bijatyka Jump Force, która może pochwalić się trzecim najlepszym debiutem w historii firmy Bandai Namco Entertainment. Powody do zadowolenia mają także twórcy Metro Exodus. Co prawa, ich produkcja przegrała z Far Cry: New Dawn, ale i tak sprzedaje się o 50% szybciej niż Metro: Last Light.

W przypadku gier New Super Mario Bros. U Deluxe, Super Smash Bros. Ultimate, Mario Kart 8, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Minecraft i Super Mario Party do wyników nie była wliczana sprzedaż cyfrowa. Natomiast przychód Anthem, Metro Exodus, Call of Duty: Black Ops IIII oraz Madden NFL 19 nie obejmuje cyfrowych egzemplarzy wydań pecetowych.

W lutym sprzedaż samych konsol wygenerowała 316 mln dolarów przychodu, co stanowi spadek o 12% w porównaniu z drugim miesiącem 2018 r. Największym wzięciem cieszyło się Nintendo Switch.

Ponadto w minionym miesiącu Amerykanie wydali na akcesoria 294 mln dolarów, czyli o 6% więcej niż w lutym 2018 r.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-20 12:31:00