LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Angry Birds zmierza na Facebooka

Angry Birds to jeden z największych fenomenów wśród gier na smartfony. Teraz studio Rovio ujawniło, że jego produkcja już w wkrótce doczeka się wersji na Facebooka.

Co ciekawe, najnowsza edycja nie będzie jedynie prostą konwersją. Zamiast tego możemy spodziewać się wielu zmian, choć twórcy nie są jeszcze gotowi zdradzić, na czym dokładnie będą one polegały. Wiadomo jedynie, że zabawa wzbogacona zostanie o elementy kooperacyjne, a ponadto znaczącemu rozszerzeniu ulegnie rola świń. Oczywiście to drugie nie będzie zbyt trudne, biorąc pod uwagę fakt, że w dotychczasowych wersjach zwierzęta te jedynie siedziały nieruchomo i czekały aż pozbawią je życia tytułowe wściekłe ptaki.

Angry Birds to prosta gra logiczna, w której naszym celem jest wyeliminowanie poumieszczanych na planszy świń. W tym celu wykorzystujemy dużych rozmiarów procę, którą ciskamy ptakami niczym kulami armatnimi. Każdy kolejny poziom wymaga wymyślenia nowego sposobu zniszczenia lub przewrócenia przeszkód, za którymi chowają się wrogowie.

Ten prosty pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Gra ukazała się na wiele platform, w tym smartfony, PC oraz konsole PlayStation 3 i PSP. Do dnia dzisiejszego Angry Birds pobrano kilkadziesiąt milionów razy, a na samym platformach przenośnych produkowanych przez Apple (czyli iPhone, iPod Touch oraz iPad) sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy.

Źródło:
Wiktor "Adrian Werner" Ziółkowski - GRY-OnLine


Klemens
2011-03-06 18:28:23