LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Angry Birds przyniosło ogromne zyski

Angry Birds, prosta gierka znana początkowo posiadaczom iPhone’ów, a później także innych komórek, oficjalnie została uznana za jedną z najbardziej opłacalnych gier w historii.

Jak tu się dziwić, że deweloperzy coraz częściej zabierają się za tworzenie tych prostych gierek na telefony komórkowe? Angry Birds, stworzone za zaledwie 140 tysięcy dolarów, zarobiło na siebie już ponad 70 milionów dolarów – pięćdziesięciokrotnie przekraczając wydatki poniesione na produkcję.

„Te proste gierki, które okazują się później hitami, z pewnością są jednymi z najbardziej opłacalnych gier w historii. Najlepszym tego przykładem jest Tetris. Koszty jego stworzenia bliskie były zeru, a wciąż, po dwudziestu latach przynosi ogromne zyski”, twierdzi David Cole, analityk DFC Intelligence.

Tymczasem ekspansja gry, w której ptaki walczą ze złymi świniami, po kradzieży przez te ostatnie jajek, będzie postępować. Jeszcze w maju Angry Birds zaatakować ma Facebooka. Spekuluje się nawet, że tytuł otrzyma opcję gry wieloosobowej. Planuje się także pełnometrażowy film z serii.

Źródło:
Marcin Dąbrowski - Imperium Gier


Klemens
2011-03-13 17:45:55