LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Angry Birds Stella zadebiutuje na Androidzie, iOS i Windows Phone już 4 września

Fińskie studio Rovio, kojarzone przede wszystkim z wartą wiele milionów dolarów marką Angry Birds, ujawniło dokładny termin premiery dziesiątej odsłony ptasiej serii.

Angry Birds Stella trafi na smartfony i tablety z systemami iOS, Android i Windows Phone 4 września. W tym samym czasie powinna również zadebiutować edycja dedykowana Windows 8. Po odmianie, jaką przyniosło Angry Birds Epic, gra przywróci cyklowi klasyczną formę.

W Angry Birds Stella odwiedzimy Złotą Wyspę, dotąd nieznany fragment świata zamieszkałego przez Wściekłe Ptaki. To właśnie na tym skrawku lądu rozegra się historia Stelli oraz jej przyjaciółek. Nowe bohaterki staną do walki z Gale – niegdyś towarzyszką zabaw, a obecnie arcywrogiem, stojącym na czele lokalnej świńskiej armii. W najnowszej odsłonie serii fabuła odegra znacznie większą rolę, aniżeli w przypadku poprzedniczek. Twórcy obiecują inspirującą, tradycyjną opowieść, w której główne role odegrają postacie obdarzone bogatą osobowością.

Podstawowe założenia rozgrywki nie ulegną większym przemianom. Produkcja w dalszym ciągu bazować będzie na mechanice ostrzeliwania świń za pomocą ptaków, pełniących rolę żywych pocisków. Celem rozgrywki będzie pozbycie się wszystkich wrogów, ukrywających się na danym poziomie za różnego rodzaju strukturami obronnymi. Powiew świeżości związany ma być przede wszystkim z nowymi bohaterkami, które dysponować będą umiejętnościami odmiennymi w stosunku do klasycznej ekipy.

Warto dodać, że premierze gry towarzyszyć będzie linia zabawek od firmy Hasbro, które po zainstalowaniu w specjalnym gadżecie o nazwie Telepod zostaną przeniesione do wirtualnego świata. Poza tym na stacji ToonsTV (dostępnej przez Internet lub z poziomu Angry Birds Stella) wyemitowany zostanie 13-odcinkowy serial animowany, poszerzający fabułę gry o nowe wątki.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2014-08-26 10:55:20