LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Angry Birds Fight! - logiczne match-3 w świecie Wściekłych Ptaków zadebiutuje tej wiosny

Firma Rovio oficjalnie zapowiedziała Angry Birds Fight! – kolejną niekonwencjonalną odsłonę serii o przygodach Wściekłych Ptaków. Produkcja, która od lutego przechodzi beta-testy w ramach tajskiego soft-launchu, trafi na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS jeszcze tej wiosny. Tytuł będzie rozprowadzany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Ogłoszeniu towarzyszyła publikacja teasera i otwarcie oficjalnej strony internetowej.

Gra nie grzeszy oryginalnością – mamy tu do czynienia z miksem elementów logicznych typu match-3 z prostą mechaniką RPG, przez co całość przywodzi na myśl tytuły takie jak Puzzle Quest i 10000000. Angry Birds Fight! na tle pozostałych odsłon serii wyróżnia zakorzenienie gry w kulturze japońskiej i położenie sporego nacisku na rozgrywkę sieciową.W Fight! będziemy wyzywać się na pojedynki (dzięki trybowi Areny również w czasie rzeczywistym), polegające na układaniu ptaków w grupy liczące trzy i więcej elementów, ładowaniu w ten sposób kolejnych ataków (w wyznaczanym czasie) i pozbawianiu przeciwnika punktów życia. W zamian za zwycięstwa otrzymamy punkty doświadczenia, nagrody w postaci akcesoriów oraz monety, umożliwiające zakup lepszego ekwipunku (broń, zbroje, hełmy itp.).

W miarę odnoszenia sukcesów odblokujemy kolejnych bohaterów, a także ulepszymy i rozbudujemy łajbę, którą będziemy się przemieszczać pomiędzy wyspami. Wszystko to zaserwowane zostanie w typowym dla serii Angry Birds stylu graficznym, uwzględniającym ładnie animowane pojedynki. Na koniec warto dodać, że w akcję promocyjną gry zaangażowana została popularna w Japonii grupa j-popowa Tempura Kidz.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2015-04-15 17:36:32