LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Android TV odpowiedzią Google na Amazon Fire TV?

Serwis The Verge opublikował informacje dotyczące Android TV - urządzenia firmy Google, będącego swoistą odpowiedzią na Amazon Fire TV.

Sprzęt, określany mianem Android TV, miałby umożliwiać korzystanie z aplikacji wykorzystujących m.in. strumieniowanie filmów i muzyki, ale także oferowałby wsparcie dla gier wideo, których, jak doskonale wiemy, nie brakuje w sklepie Google Play. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku Amazon Fire TV, do urządzenia można by było dokupić dedykowany kontroler. Niestety firma Google nie ustosunkowała się do tych wszystkich doniesień.

Android TV ma być oczywiście oparte na systemie operacyjnym Android, jednak interfejs urządzenia byłby znacznie zmodyfikowany w stosunku do tego, co instalowane jest na tabletach i smartfonach. Rozwiązanie opierałoby się na kartach, symbolizujących daną aplikację. Co ciekawe, użytkownik zawsze znajdowałby się trzy kliknięcia od ekranu startowego, co może sugerować prostą i intuicyjną nawigację.

System wykorzystywałby również rekomendacje innych użytkowników, wyświetlając tym samym popularne programy i usługi, a nie wszystko jak leci. Dodatkowo urządzeniem sterować można by było także za pomocą komend głosowych.

Jednym z najważniejszych elementów mobilnych systemów operacyjnych jest nie tylko mnogość rozmaitych programów użytkowych, lecz także gier. Android TV również wspierałby ten segment, umożliwiając zabawę w takie tytuły jak Triple Town, Asphalt 8, Plants vs. Zombies 2, Temple Run oraz Where's My Water?.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2014-04-08 20:18:11