LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Amazon Fire TV – gigant zapowiedział nowe multimedialne urządzenie do filmów, muzyki i gier

Zgodnie z krążącymi od miesięcy plotkami, firma Amazon zapowiedziała nowe urządzenie multimedialne – Amazon Fire TV, które dostępne jest w sprzedaży od wczoraj.

Urządzenie to stworzone zostało przede wszystkim z myślą o streamingu wideo i muzyki. Twórcy nie zapomnieli również o możliwości uruchamiania na nim gier. Fire TV kosztuje 99 dolarów.

Podzespoły ważącego niespełna 300 gramów Fire TV zostały zamknięte w mieszczącej się w dłoni małej czarnej skrzynce. Sprzęt posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Krait 300 1,72 Ghz, dedykowany układ graficzny Qualcomm Adreno 320 oraz 2GB pamięci RAM, co stawia go na równi z wieloma współczesnymi smarftonami. Z tyłu obudowy znalazło się wyjście USB, Ethernet, HDMI oraz optyczne audio. Podstawowym kontrolerem jest wielofunkcyjny pilot z wbudowanym mikrofonem, który pozwala na używanie komend głosowych. Opcjonalnie można skorzystać z dedykowanego pada kosztującego 39,99 dolarów, którego zdjęcia wyciekły do sieci jakiś czas temu.

Oprogramowanie Fire TV zostało oparte na systemie Android i bez problemu współpracuje z językiem HTML. Deweloperzy mają więc z łatwością przenosić swoje aplikacje oraz gry. Jeżeli mowa już o tych drugich, to przedstawiciele Amazonu zapewnili, że wkrótce w ofercie wirtualnego sklepu Fire TV znajdą się tysiące tytułów wydawców, takich jak Ubisoft czy Electronic Arts. Ich ceny mają wahać się średnio w granicach 2 dolarów. Producenci zapowiedzieli przy tym także dedykowaną wersję Minecrafta oraz Sev Zero, a więc ekskluzywną trzecioosobową grę tower defense, przygotowywaną przez studio deweloperskie Amazonu. Warto zaznaczyć, że możliwość uruchamiania gier jest dla twórców Fire TV jedynie bonusem, który urozmaici jego ofertę rozrywkową.

Jeżeli chodzi o możliwości multimedialne, to główne menu Fire TV pozwoli nam uruchomić większość popularnych i dostępnych jedynie w wybranych krajach serwisów streamingowych, takich jak Hulu Plus, HBO Go, Netflix czy Amazon Instant Video. Nie zabrakło opcji pozwalających na wyświetlanie zdjęć zapisanych na serwerach Amazonu, a także funkcji współpracy urządzenia ze smartfonami i tabletami, zbliżonej w działaniu do technologii Smartglass Microsoftu.

Głównymi konkurentami Amazon Fire TV są podobne do niego domowe urządzenia multimedialne dostępne na amerykańskim rynku, takie jak Apple TV, Roku, Google Chromecast itd. Według Amazonu zaletami Fire TV są jego cena, znacznie większe możliwości techniczne oraz obsługa gier, które będą jednak skierowane przede wszystkim do casulaowego odbiorcy, przyzwyczajonego do produkcji mobilnych.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine


Klemens
2014-04-03 06:53:02